Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

Idi na stranicu : 1, 2  Next

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down  Poruka [Stranica 1/2]

1NBA Play Off 09/10 Empty NBA Play Off 09/10 05.05.10 0:48

Comrade aLexei

Comrade aLexei
Šef male raje
Šef male raje
Posto mene u zadnje vrijeme malo vise privlaci ovaj NBA i desavanja u istom, ne znam zbog cega, lol, a ovdje pri ruci imam Dadu koji to, vjerujem, sve prati, otvoricemo temicu, a njega cu posebno zamoliti da nam da neko svoje misljenje u vezi tekmi koje dolaze, predvidjanja u vezi prvaka i tako to NBA Play Off 09/10 276536

Nocas dvije tekme, Lakers - Jazz te Magic - Hawks..

Nema spavanja dok ne zavrse..Za Utah jos ne igra Kirilenko, ovo ce Lakersi dobiti, po nekoj mojoj procjeni, a Orlando - Atlanta ce biti zestoko, bar tako mislim, Atlanta je protiv jacih protivnika cijelu sezonu igrala dobru kosarku, nekako mi to ulijeva nadu da ce veceras biti prava borba.

Ukoliko bas i ne budemo zainteresovani za NBA, mozemo ukloniti ovo laganice, hvala unaprijed. Ćus :P

2NBA Play Off 09/10 Empty Re: NBA Play Off 09/10 05.05.10 2:46

Salt City Pride

Salt City Pride
ma pratim jasta vjerovatno citas na sportsport tamo pisem na forumu sto se tice kosarke :)

Moji Bullsi su bili odlicni, ne mog se pozaliti na poraz protiv Cavsa

Danas je i ova NBA vise biznis nego li sta drugo.VIdim igraci zbog filmova i reklama nece nastupati za reprezetacije na svijetskim prvenstvima NBA Play Off 09/10 825591 NBA Play Off 09/10 39753


Sto se tice play offa, misljenja sam da lakersi i Cavsi igrju u finalu.
Trenutno nije bas dobro pocelo za Cavse u drugoj rundi protiv Bostona.Prvu utakmicu su Cavsi rijesili u svoju korist, ali jedva su prelomili odpor Bostona , tek u poslijednjim minutama.U drugoj utakmici Boston je sinoc prosto rasuo Cavse.Rondo je bio nezaustavljiv , sa cak 19 asistencija predvodio je Bostona so prve pobjede u seriji.
Bez obzira na to, ja mislim da ce Cavsi vec naredne utakmice kao gosti vratiti seriju kuci i tako opravdati ocekivanja navijaca i novinara koji uglavnom svi daju Cavsima sansu da osvoje titulu ove godine.U suprotnom ukoliko ne uspiju, onda Cavsi se komotno mogu ufasiti.James sigurno nece ostati u toj ekipi koja ce biti i oslabljena svakako slijedece sezone odlaskom O'Neala koji je free agent.Ovu seriju Cavsi ce dobiti sa 4:2 ili 4:3

Sto se tice serije Atlante i Orlanda to bi mogla biti zanimljiva serija, ali dajem prednost Orlandu.Orlando prije svega ima prednost domaceg parketa, a naravno i ogromnog Howarda ispod kosa.Njega niko ne moze zaustaviti i on ispod kosa radi sta hoce.Jedino skim Orlando moze igrati seriju to su Cavsi, jer imaju O'neala koji bi mogao se nositi sa Howardom.Atlanta ima dosta dobru i pokrentu ekipu.Oni mogu radisti sta zele svojom atraktivnom igrom, ali ipak pored toga potrebno je imati i dodatnu kvalitetu.Djaba je imati 10-15 zakucavanja u utakmici i spektakularnih probijanja i postizanja koseva, kada ce vas protivnicka ekipa ubiti svojom igrom koju posjeduju.Ja iskreno volio bih da Atlanta iznenadi Orlanda ali ovdje ipak tipujem na Orlando sa omjerom 4:1 pobjeda i poraza.Mozda Atlanta uspije doci i do pobjede vise, ali tesko.



Los Angeles Lakersi u vojoj koferenciji su ispred svih, ali ne znaci to da ce im biti lahko u seriji protiv Jazza.Jazzeri su pokazali kvalitet protiv Denvera.I ako desetkovani povredama igraca, bez Kirilenka i Okura ipak su uspjeli izboliti drugi krug doigravanja.Los Angeles je rijesio prvu utakmicu u svoju korist, ali ni jdnog trenutka Jazzeri nisu posustajali i da su slavili u toj utkamici nebi bilo nezasluzeno....Bez obzira na sve ovdje ipak ocekujem pobjedu L.A rezultatom 4:2

Sunsi i Spursi igraju drugo polufinale i to ce biti neizvjesna serija.Spursi po mnogima imaju bolju ekipu, ali Sunsi su ove sezone pravo odkrovljenje.Niko im nije dao sansu da mogu uci u play off, ali oni su uspjeli nadmasiti i sami sebe.Ima ta ekipa Nesha i Amaria, kao i Richardsona, ali ipak smatram da su ranije imali bolju ekipu, ali nisu uspjevlai napraviti ovako nesto.Takodjer Sunsi imaju jednu od najacih klupa u ligi i ona uglavnom donosi prevagu na njihovu stranu protiv drugih protivnika.Spursi su jos uvjek kvalitetna ekipa i iskusna, ali godine cine svoje i njihova me kosarka pocinje nervirati.Previse sporo to ide i mislim da to najvise godi neshu i Amariu da rzviju svoju igru.Prvu utakmicu u svoju korist su rijesili Sunsi i tako vode sa 1:0, a krajnji rezultat mislim da ce biti 4:3 za Sunse

http://www.fukare.ba

3NBA Play Off 09/10 Empty Re: NBA Play Off 09/10 06.05.10 2:45

Salt City Pride

Salt City Pride
Sinoc kako sam i rekao Orlando je pomeo Atlantu 114-71...prosto je nemoguce igrati protiv Howarda, a Atlatna pogotov nema velikog centra koji moze donekle parirati protiv ovakve zivotinje kosto je Howard :).....Lakersi su sinoc slavili i drugu pobjedi u seriji i tako su na pola puta do plasmana u finale zapadne koferencije.Od samog pocetka su imali orednost i to su odrzali do kraja utakmice i tako slavili pobjedu rezultatom 111-103

http://www.fukare.ba

4NBA Play Off 09/10 Empty Re: NBA Play Off 09/10 06.05.10 8:18

Salt City Pride

Salt City Pride
Veceras su Sunsi u drugoj utakmici serije protiv Spursa slavili pobjedu 110:102 i na taj nacin povecali prednost u seriji na 2:0....sada slijede dvije utakmice u San Antoniu i vidjet cemo imaju li iskusni Spursi odgovor i mogu li se vratiti u seriju.

http://www.fukare.ba

5NBA Play Off 09/10 Empty Re: NBA Play Off 09/10 06.05.10 18:03

Comrade aLexei

Comrade aLexei
Šef male raje
Šef male raje
Valjda Atlanta veceras odigra malo bolje, ccc,..Ovaj San Antonio je truba postao, Radnik iz Bijeljine bi ih dobio da se igra na 4 pobjede NBA Play Off 09/10 2010

6NBA Play Off 09/10 Empty Re: NBA Play Off 09/10 06.05.10 18:07

Salt City Pride

Salt City Pride
ma kakvi bolje nema sanse da Atlanta dobije Orlanda...Kazem ti Orlando mozda uzme i titulu ove godine

http://www.fukare.ba

7NBA Play Off 09/10 Empty Re: NBA Play Off 09/10 06.05.10 20:39

Emir

Emir
Sef strucnog staba
Sef strucnog staba
Daj nam Dado kakvu "DOJAVU" za Bejzbol ili kosarku...kakvu siguru ...da ugrabimo stagod NBA Play Off 09/10 2010

Danas Orlando uzima sa vise od 15 koseva razlike NBA Play Off 09/10 2010

8NBA Play Off 09/10 Empty Re: NBA Play Off 09/10 06.05.10 23:55

Comrade aLexei

Comrade aLexei
Šef male raje
Šef male raje
Jasta, auu, Dado ti i bejzbol pratis, koji je tvoj od ona dva Chicaga NBA Play Off 09/10 181283

Na beterz-u sam tipovao na Orlando da osvaja, ali im je veceras poraz, osjecaj me ne vara :P

9NBA Play Off 09/10 Empty Re: NBA Play Off 09/10 07.05.10 5:52

Salt City Pride

Salt City Pride
Pa cekaj otvorit cu temu na ostali sport sto se tice bejzbola :) tamo cu vam davati instrukcije :)

http://www.fukare.ba

10NBA Play Off 09/10 Empty Re: NBA Play Off 09/10 07.05.10 7:52

Emir

Emir
Sef strucnog staba
Sef strucnog staba
Emir (citat):
Danas Orlando uzima sa vise od 15 koseva razlike NBA Play Off 09/10 2010

E jbg zavrsilo 14 razlike za Orlando.... NBA Play Off 09/10 2010 Malo je falilo

11NBA Play Off 09/10 Empty Re: NBA Play Off 09/10 07.05.10 9:29

Salt City Pride

Salt City Pride
ma nema sanse da iko dobije Orlanda izuzev Cavsa, mada i oni ce tesko protiv njih :)

http://www.fukare.ba

12NBA Play Off 09/10 Empty Re: NBA Play Off 09/10 08.05.10 1:24

Comrade aLexei

Comrade aLexei
Šef male raje
Šef male raje
Hoce li Boston srediti Clevlanda veceras?

13NBA Play Off 09/10 Empty Re: NBA Play Off 09/10 08.05.10 5:20

Salt City Pride

Salt City Pride
ma kakvi kasno sam ovo vidjeo a znao sam da ce ih ovi razut ko kilu rize ba.... ovi zijanili jednu kuci i odmah se sad nalozili :) ebo trenutno ponizavaju Bostona :)

http://www.fukare.ba

14NBA Play Off 09/10 Empty Re: NBA Play Off 09/10 08.05.10 7:31

Salt City Pride

Salt City Pride
Veceras Cavsi su razbili Boston Celticse na njihovom terenu rezultatom 124:95, dok je San Antonio razocarao na svom parketu i dozivjeli su treci poraz od Phoenix Sunsa rezultatom 110:96 i na taj nacin Sunsi ce imati priliku u narednoj utakmici okoncati seriju i tako na veliko iznenadjenje plasirati se u finale koferencije.

http://www.fukare.ba

15NBA Play Off 09/10 Empty Re: NBA Play Off 09/10 09.05.10 5:18

Salt City Pride

Salt City Pride
105-75 Je rezultat sa kojim je Orlando kao gost porazio Atlantu u trecoj utakmici serije.Vise nije potrebno nista komentarisati i ja sam to vec napomenu na uvodu u ovu temu.Orlando uz Cavse najveci favorit za titulu :)

http://www.fukare.ba

16NBA Play Off 09/10 Empty Re: NBA Play Off 09/10 11.05.10 0:31

Comrade aLexei

Comrade aLexei
Šef male raje
Šef male raje
Veceras Atlanta dere Orlando NBA Play Off 09/10 2010 Kako sam navalio na njih, ne bi da mi je babo centar Hawksa NBA Play Off 09/10 2010

17NBA Play Off 09/10 Empty Re: NBA Play Off 09/10 11.05.10 15:29

Salt City Pride

Salt City Pride
hahaha Oder aih orlando i to bi bilo to metla 4:0 u seriji.Opet Howard brate moj ubi covjek niko onu zivotinju ne zaustavlja upamti :)...Pored Orlanda,Lakersi i Sunsi su vec izborili finala.Jos nas ocekuje divovska borba izmedju Boston Celticsa i Cavsa

http://www.fukare.ba

18NBA Play Off 09/10 Empty Re: NBA Play Off 09/10 11.05.10 18:01

Comrade aLexei

Comrade aLexei
Šef male raje
Šef male raje
Jel Cleveland kec veceras?

19NBA Play Off 09/10 Empty Re: NBA Play Off 09/10 11.05.10 22:37

Salt City Pride

Salt City Pride
kec jasta :)

http://www.fukare.ba

20NBA Play Off 09/10 Empty Re: NBA Play Off 09/10 20.05.10 14:18

Comrade aLexei

Comrade aLexei
Šef male raje
Šef male raje
Kec ali u Nemili Donjoj :P

Lakersi i Boston sigurno prema finalu..

21NBA Play Off 09/10 Empty Re: NBA Play Off 09/10 29.05.10 11:37

ipetm

ipetm
Boston u finalu

Boston, najtrofejnija NBA momčad, nije dopustio iznenađenje u seriji protiv košarkaša Orlanda. S ukupnih 4-2 u pobjedama plasirali su se Celticsi u finale u kojem će hvatati ukupno 18. naslov u klupskoj povijesti...


Nakon uvodnih 3-0 za Boston u finalu doigravanja Istočne konferencije Orlando je dvjema pobjedama nakratko unio dramu u seriju, međutim, u petak i definitivno potpisao kapitulaciju porazom 96-84.

Tako će velika trojka koju čine Paul Pierce, Kevin Garnett i Ray Allen, a koju sjajnim igrama u četvorku širi Rajon Rondo, pokušati doći do drugoga naslova u posljednje tri godine. Posljednji su osvojili 2008. godine, da bi ih potom sezonu kasnije baš Orlando Magic zaustavio u drugome krugu doigravanja Istočne konferencije. Sve je došlo na naplatu već godinu kasnije i Boston sada čeka boljeg iz finalnog ogleda Zapada, u kojem Los Angeles Lakersi vode protiv Phoenix Sunsa 3-2.

Razlika u prošlogodišnjem play offu u odnosu na ovosezonski svakako je prisutnost Kevina Garnetta kojeg je koljeno zaustavilo u pohodu na obranu naslova. Zdrav dokazuje koliko znači za momčad koja je finale izborila pobjedama protiv Miamija (4-1), Clevelanda (4-2), te Orlanda (4-2).

Ukupno su 44 poena kombinirano postigli Allen, Rondo i Garnett u susretu u kojem je najjače zasjala zvijezda Paula Piercea. Vođa momčadi bio je na očekivano visokoj razini s 31 ubačenim košem (trica 4-5) i 13 uhvaćenih lopti. Kod Orlanda se, kao i obično, istaknuo Dwight Howard s 28 poena i 12 skokova.

Finale NBA lige započet će u četvrtak, a domaćin prve utakmice protiv Bostona bit će Los Angeles ili Phoenix.

Bude li to "grad filma", finale će biti repriza iz 2008., ali i ukupno još deset serija od 1959. do 1987. godine. Boston protiv Minneapolis/Los Angeles Lakersa vodi 9-2.

Sa Phoenixom su se Celticsi samo jednom susreli u finalu. Svladali su ih s ukupnih 4-2 1976. godine.

NBA doigravanje, konferencijski finale, šesta utakmica:

Istok

Boston (2) - Orlando (4) 96-84 (Pierce 31p, 13s, 5a, Allen 20p / Howard 28p, 12s)

Boston dobio seriju 4-2

22NBA Play Off 09/10 Empty Re: NBA Play Off 09/10 29.05.10 20:01

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
..u drugom susretu izmedju Phoenix Sunsa i LA Lakersa,trenutno je 3:2 u pobjedama za momcad LA Lakersa NBA Play Off 09/10 371517 !!

23NBA Play Off 09/10 Empty Re: NBA Play Off 09/10 31.05.10 22:50

ipetm

ipetm
KOBE ODVEO LAKERSE U FINALE

Pobjedom u šestoj utakmici finala Zapadne konferencije u Phoenixu, momčad LA Lakersa se plasirala u veliko NBA finale gdje ih očekuje stari rival, Boston.

Predvođeni sjajnim Kobe Bryantom Lakersi su u šestoj utakmici u US Airways Centru slavili sa 111:103 i sa 4-2 u seriji plasirali se u finale gdje će se dvanaesti put sastati sa svojim najvećim rivalom Bostonom. Aktuelnim prvacima je ovo treće uzastopno finale, prije dvije godine su izgubili od Bostona, lani su dobili Orlanda, a sada imaju priliku osvetiti se Celticsima za poraz od prije dvije godine.

Većim dijelom utakmice Lakersi su imali dvocifrenu prednost koja je iu jednom trenutku iznosila i 18 poena, ali, kako kaže Phil Jackson, protiv ekipe koja ima takve vanjske šutere kao Phoenix, nijedna prednost nije dovoljna za mirnu završnicu. Phoenix je na 2:06 do kraja smanjio na samo 99:96, ali je onda Kobe ubacio osam poena i potvrdio veliku pobjedu Lakersa.

Kobe Bryant je utakmicu završio sa 37 poena i 6 skokova, ovo mu je bila 75. utakmica doigravanja u karijeri u kojoj je postigao preko 30 poena. Prestigao je legendu Lakersa Jerryja Westa, poravnao se sa Kareem Abdul-Jabbarom, a ispred je još samo Michael Jordan sa 109 utakmica u doigravanju preko 30 ubačenih poena.

Pored Bryanta u redovima Lakersa sjajnu utakmicu je odigrao Ron Artest, koji je ubacio 25 poena uz vrlo dobar šut iz igre 10/16. Derek Fisher je postigao 11 poena, Andrew Bynum 10 poena i 6 skokova, Lamar Odom 6 poena i 12 skokova, dok je Pau Gasol odigrao najslabiju utakmicu u ovogodišnjem doigravanju, ubacio je samo 9 poena i dodao 7 skokova uz loš šut iz igre 2/9.

Amare Stoudemire je ubacio 27 poena i ovo mu je možda bila posljednja utakmica u dresu Sunsa, jer postaje slobodan igrač i najavio je mogućnost promjene kluba. Steve Nash je upisao 21 poen i 9 asistencija, Jason Richardson je dodao 13 poena, Channing Frye 12 poena i 13 skokova, a Goran Dragič 12 poena.

Slijedi pet dana pauze, a onda u četvrtak večer u Staples Centru počinje finalna serija između Lakersa i Celticsa. „Vidjećemo koliko smo sazrijeli za dvije godine. Prije dvije godine su za nas bili veliki izazov, sada ćemo vidjeti koliko smo porasli za te dvije godine“, rekao je Kobe Bryant nakon utakmice sa Phoenixom.


24NBA Play Off 09/10 Empty Re: NBA Play Off 09/10 01.06.10 8:57

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
Veliko NBA Finale: Boston-LA Lakers

..navijam za Boston,posto Lakerse bas nesto i nevolim..ali Kobe je zakon sto jest jest...

25NBA Play Off 09/10 Empty Re: NBA Play Off 09/10 04.06.10 10:25

ipetm

ipetm
Sjajni Bryant donio Lakersima prednost u finalu

Domaćom 102-89 pobjedom Los Angeles Lakersi otvorili su finalnu seriju NBA lige protiv Boston Celticsa. U reprizi finala iz 2008. poveli su 1-0 u seriji koja se igra na četiri pobjede...

Započeo je dvanaesti međusobni finale ovih klubova, a pogled u povijest reći će da su Celticsi uvelike uspješniji s omjerom 9-2.

Ipak, branitelji naslova bili su ti koji su ostvarili uvodnu pobjedu u ovoj seriji, najviše zahvaljujući najsjajnijoj zvijezdi kluba, Kobeu Bryantu. Ubacio je vođa Lakersa 30 poena, a statistiku dodatno ukrasio sa sedam skokova i šest asistencija.

Je li uvodna pobjeda Lakersa bila i znakovita, tek će se vidjeti, no Celticsi su sada suočeni sa strahovitim podatkom. Naime, Phil Jackson, deseterostruki NBA prvak-trener, aktualni trener Lakersa i nekadašnji Chicago Bullsa, u savršenom je nizu od 47 pobjeda u serijama u kojima su ta dva njegova kluba startali pobjedama. Nikada nije izgubio niti jedan takav niz sučeljavanja sa suparničkim momčadima (47-0).


Inače, sama je utakmica startala nervozno, pa su već nakon 27 sekundi igre tehničke prekršaje zbog međusobnog koškanja dobili Ron Artest i Paul Pierce. U cijelom je susretu svirano 54 prekršaja.

Uz Bryanta najviše je u dresu aktualnih prvaka pokazao španjolski centar uz 14 skokova, strijelac i 23 koša. Za poraženi Boston Paul Pierce stavio je 24 poena i uhvatio devet lopti.

NBA finale, prva utakmica:

LA Lakers - Boston 102-89 (Bryant 30p, 7s, 6a, 4il, Gasol 23p, 14s, 3bl / Pierce 24p, 9s, 4a)

Lakersi poveli u seriji 1-0

Sponsored content


Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh  Poruka [Stranica 1/2]

Idi na stranicu : 1, 2  Next

Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu

 
  •  

Free forum | Sports and Hobbies | Collectives sports | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Latest discussions