Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down  Poruka [Stranica 1/1]

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
Champions League 2010/2011 UEFA_Champions_League_logo_2_svg

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
Uoči žrijeba 2. prekola LP
Željezničaru treba i malo sreće


Aktuelni šampion Bosne i Hercegovine, sarajevski Željezničar, sutra će saznati ime protivnika u 2. pretkolu Lige prvaka. Prvi susreti 2. pretkola Lige prvaka na rasporedu su 13. i 14. jula, dok su revanši sedam dana kasnije.
Naš šampion zbog slabog koeficijenta bh. klupskog fudbala u 2. pretkolu neće biti nositelj, tako da su sarajevskoj momčadi samim tim i izgledi za prolazak u 3. pretkolu znatno smanjeni.

Međutim, uz malo sreće Željezničar može dobiti protivnika po mjeri, odnosno momčad koju može proći, što bi bio veliki uspjeh i što bi značilo još najmanje četiri evropske utakmice za našeg šampiona.

Mogući protivnici Željezničara u 2. pretkolu Lige prvaka su: Hapoel Tel-Aviv (Izrael) Sparta (Češka), Rosenborg (Norveška), Litex (Bugarska), Sačzburg (Austrija), Dinamo (Hrvatska), BATE Borisov (Bjelorusija), Partizan (Srbija), Lech (Poljska), Žilina (Slovačka), Sheriff Tiraspol (Moldavija), Omonia (Kipar), Debrecen (Mađarska), AIK Stockholm (Švedska), Bohemians (Sjeverna Irska), Ekranas (Litvanija), Aktobe (Kazahstan).

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
Većina ne želi klubove iz regiona, ali ne i on
ĆULUM: ZAŠTO NE PARTIZAN


Sarajevski Željezničar sutra će saznati ime protivnika u 2. pretkolu Lige prvaka, a veznjak momčadi s Grbavice, Milan Ćulum, nije od onih koji bi rado izbjegli neku momčad iz regiona.
"Iskreno da vam kažem, nisam toliko upoznat sa igračkom kvalitetom tih klubova koji su naši mogući protivnici. Uglavnom svi se oslanjamo na neku tradiciju i po istoj imamo svoje želje. Teško će biti igrati s bilo kojom momčadi, ali mislim da imamo kvalitet da se ravnopravno borimo sa svima", rekao je za SportSport.ba Milan Ćulum i dodao:

"Pričamo u svlačionici o sutrašnjem žrijebu i to je u krajnjem slučaju i sasvim normalno. Nekako mi se čini da se gotovo svi bezpotrebno boje Partizana, a eto ja bih lično najviše volio da nam žrijeb sutra donese 'crno-bele'. Nije to Partizan od prošle sezone. Najbolji igrači žele otići iz Beograda, a ovi što će sigurno ostati nisu baš neke naročite kvalitete. Poznajem mnogo igrača Partizana, dosta njih igralo je u nekim manjim srbijanskim klubovima i vjerujte mi da mi nismo ništa lošiji. Pored Partizana mislim da bismo imali velike izglede i u duelima sa AIK-om i Aktobeom", zaključio je Ćulum.

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
muhovic (citat):Uoči žrijeba 2. prekola LP
Željezničaru treba i malo sreće


Aktuelni šampion Bosne i Hercegovine, sarajevski Željezničar, sutra će saznati ime protivnika u 2. pretkolu Lige prvaka. Prvi susreti 2. pretkola Lige prvaka na rasporedu su 13. i 14. jula, dok su revanši sedam dana kasnije.
Naš šampion zbog slabog koeficijenta bh. klupskog fudbala u 2. pretkolu neće biti nositelj, tako da su sarajevskoj momčadi samim tim i izgledi za prolazak u 3. pretkolu znatno smanjeni.

Međutim, uz malo sreće Željezničar može dobiti protivnika po mjeri, odnosno momčad koju može proći, što bi bio veliki uspjeh i što bi značilo još najmanje četiri evropske utakmice za našeg šampiona.

Mogući protivnici Željezničara u 2. pretkolu Lige prvaka su: Hapoel Tel-Aviv (Izrael) Sparta (Češka), Rosenborg (Norveška), Litex (Bugarska), Sačzburg (Austrija), Dinamo (Hrvatska), BATE Borisov (Bjelorusija), Partizan (Srbija), Lech (Poljska), Žilina (Slovačka), Sheriff Tiraspol (Moldavija), Omonia (Kipar), Debrecen (Mađarska), AIK Stockholm (Švedska), Bohemians (Sjeverna Irska), Ekranas (Litvanija), Aktobe (Kazahstan).

..nekako bi najbolje bilo izvuci Omoniu sa Kipra i Aktobe iz Kazahstana..to bi bilo veoma lahko proci..sve ostalo je zeznuto..sigurno,bar po meni najgori moguci protivnici su Partizan i Dinamo iz Zagreba..

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
Uoči današnjeg žrijeba
ZAJEC: NE BIH VOLIO ŽELJEZNIČAR


Novi trener zagrebačkog Dinama, Velimir Zajec, uoči današnjeg žrijeba za 2. pretkolo Lige prvaka izjavio je za hrvatske medije da želi izbjeći Željezničar.
"Zapravo ne mogu reći da sve te momčadi koje nam mogu biti suparnici poznajem, to su lige koje se ne prate previše, ali doznat ćemo sve kad budemo znali suparnika. Ne bih želio sarajevski Željezničar, nikad nam s njima nije bilo dobro", rekao je Zajec za Večernji list i dodao:

"Vidjeli smo ovdje Koper, oni su isto iskusna, nezgodna momčad. I koga god dobijemo, neće biti lako. Mi moramo biti potpuno spremni za te utakmice, taktički, organizacijski, fizički."

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
Željezničar protiv Hapoela iz Tel Aviva !

Fudbaleri sarajevskog Željezničara u drugom će pretkolu Lige prvaka za protivnika imati izraelsku ekipu Hapoela iz Tel Aviva. Prvi susret bh. prvak će igrati u gostima, pa je prednost što će u revanšu, na Grbavici, imati priliku da dođe do pozitivnog rezultata i eventualno trećeg pretkola.

Prvo pretkolo: Tre Fiori - Rudar Pljevlje, Santa Coloma - Biribikara.

Drugo pretkolo,prva grupa: Liepajas - Sparta Prag, Aktobe - Olimpi Rustavi, Levadia Talin - Debrecen, Partizan - Pyunik, Inter Baku - Lech Poznan.

Drugo pretkolo,druga grupa: Dinamo Zagreb - Koper, Litex - Tre Fiori/Rudar Pljevlja, Santa Coloma/Biribikara - Žilina, Sheriff - Dinamo Tirana, Hapoel Tel Aviv - Željezničar, Omonia - Renova.


Drugo pretkolo,treća grupa:
Salzburg - HB, Bohemians - TNS, BATE Borisov - TH, AIK Solna - Jeunesse, Linfield - Rosenborg, Ekranas - HJK.

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
Reakcije na žrijeb
OSIM: LIJEPO PUTOVANJE


Bosanskohercegovački šampion, sarajevski Željezničar, nije bio miljenik sreće pri današnjem žrijebanja.

Momčad s Grbavice za protivnika je dobila izraelski Hapoel iz Tel Aviva, a u prvom susretu naš šampion biće gost.
Menadžer Željezničara Amar Osim odmah nakon žrijeba za SportSport.ba je istakao:

"Lijepo putovanje", u svom stilu rekao je Osim,

"Hapoel je favorit, no valja nam igrati. Biće teško, no nećemo se unaprijed predati. Bilo vbi dobro kada bi u Izraelu ostvarili što bolji rezultat jer onda bi u revanšu imali veliku podršku s tribina", dodao je Osim.

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
Protivnik Željezničara u 2. pretkolu:
HAPOEL - PRVI OSVAJAČ AZIJSKE LIGE PRVAKA


Željezničar nije imao puno sreće u žrijebanju parova 2. pretkola Lige prvaka. Naime, bh. šamion će igrati dvomeč protiv izraelskog Hapoel Tel-Aviva.

Hapoel je, bez sumnje, najgora opcija za našeg predstavnika. Klub iz Tel Aviva osnovan je 1927. godine, a poznati su i po tome što su prvi pobjednici Azijske Lige prvaka (1967. godine). Dosad su osvajali po 13 naslova prvaka, te nacionalnih kupova. Tek je ljuti gradski rival Maccabi uspješnija momčad od Hapoela u Izraelu.

LIČNA KARTA:
Ime: Hapoel Tel Aviv
Nadimak: The Red Demons/ Crveni demoni
Osnovani: 1927
Stadion: Bloomfield stadion, Jaffa
Kapacitet: 15.700
Predsjednik: Moni Harel
Liga: Izraelska Premier liga
Boje: crveno-bijela

Prošle sezone je Hapoel u dramatičnoj utrci slavio naslov izraelskog prvaka, nakon što su na kraju imali bolju gol razliku od Maccabija. Osim toga, Hapoel je osvojio i Kup prošle sezone, nakon što su u finalu slavili nad ekipom Bnei Yehude (3:1).

No, Hapoel se pamti prošle sezone i po dobrim nastupima u Evropskoj ligi. Crveni demoni su u grupnu fazu Evropske lige stigli nakon što su eliminirali švedski Goteborg, te češke Teplice. U grupnoj fazi su završili kao prvi ispred HSV-a, Celtica i Rapida iz Beča. Ipak, Izraelce je u šesnaestini finala zaustavio kazanski Rubin.

Željezničara čeka gostovanje na Bloomfield stadionu koji prima 15.700 mjesta. Plave sa Grbavice čeka iznimno težak zadatak, a jedina pozitivna stvar je to što će Osimovi izabranici uzvratni meč igrati pred svojim navijačima. Sve u svemu, želimo puno sreće Željezničaru.

Golmani: Vincent Eneyama (Nigeria), Nil Abarbanel (Izrael), Boris Kleyman (Izrael).

Odbrana: Dani Bondarv (Izrael), Dedi Ben Dayan (Izrael), Omri Kanada (Izrael), Gal Shish (Izrael), Mor Shoshan (Izrael), Douglas Da Silva (Brazil), Yehudu Huta (Izrael).

Sredina: Daniel De Ridder (Holandija), Valeed Badeer (Izrael), Gil Vermut (Izrael), Zurab Menteshashvili (Gruzija), Eran Zahavi (Izrael), Shay Abutbul (Izrael), Roei Gordana (Izrael), Avihai Yadin (Izrael).

Napad: Itay Shechter (Izrael), Victor Maree (Izrael), Mehran Lala (Izrael), Bojan Vručina (Hrvatska).

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
UEFA u julu šalje inspekciju u Sarajevo
LIGA PRVAKA IPAK NA GRBAVICI ?


Fudbaleri Željezničara ipak bi mogli igrati revanš susret 2. pretkola Lige prvaka protiv Hapoela iz Tel Aviva na svom stadionu na Grbavici, iako još ništa nije sigurno.
Naime, ranije smo pisali kako Grbavica ne ispunjava uslove i kriterije UEFA-a, pa je Željezničar za Ligu prvaka kao rezervni stadion prijavio "Asim Ferhatović Hase" na Koševu.

Međutim, Grbavica bi ipak mogla dobiti zeleno svijetlo od UEFA-e, koja će od negdje u periodu od 3. do 7. jula poslati svoju inspekciju u Sarajevo, kako bi se stekao pravi uvid u stanje na Željinom stadionu.

Željezničar će svoju prvu utakmicu 2. pretkola Lige prvaka igrati 14. jula u gostima kod Hapoela, dok je revanš 21. jula na jednom od stadiona u Sarajevu.

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
RADOVANOVIĆ: HAPOEL JE FAVORIT, ALI...

Pouzdani lijevi bočni Žejezničara, Mirko Radovanović, zadovoljan je dosadašnjim tokom priprema i uvjeren je da on i njegovi saigrači mogu pružiti dostojan otpor favoriziranom Hapoelu s kojim će naš šampion snage odmjeriti u 2. pretkolu LP.

"Zadovoljan sam dosadašnjim dijelom priprema. Doista se radi pakleno i mogu vam reći da je atmosfera u momčadi sjajna. Pauzu sam iskoristio na najbolji mogući način, odnosno tokom iste sam redovno trenirao, tako da dobro podnositm ovaj dio pripreme, kao i svi moji saigrači", rekao je na početku razgovora za SportSport.ba Mirko Radovanović.

Željezničar je u ljetnom prelaznom roku ostao bez nekoliko igrača (Šimić, Bekrić, Bućan, Farić...), no Radovanović je uvjeren da uprkos silnim odlascima momčad s Grbavice može mnogo i u narednoj sezoni.

"Normalno je da se odlazak ovih igrača osjeti na našoj igri, ali isto tako sam uvjeren da će novopridošli igrači opravdati epitet pojačanja, te da će na najbolji mogući način nadoknaditi ove odlaske. Kada se sve sabere i oduzme, mislim da uopšte nismo slabiji u odnosu na prošlu sezonu", rekao je Radovanović.

Za nešto više od dvadesetak dana bh. šampion će u Tel Avivu odigrati prvi susret 2. pretkola Lige prvaka protiv domaćeg Hapoela, a Radovanović je uvjeren da on i njegovi saigrači mogu pružiti dostojan otpor favoriziranoj izraelskoj momčadi, pa možda i čak iznenaditi.

"Hapoel je favorit i to je svima nama jasno. No isto tako nam je poznato da favorit ne pobjeđeuje uvijek. Po onom što sam do sada saznao, radi se o sjajnoj momčadi, no vjerujte mi da ni mi nismo uopšte loši. Očekujem neizvjesne utakmice, a nadam se da uz malo sportske sreće, možemo napraviti veliko iznenađenje. Ponavljam, Hapoel je favorit, no ni mi nismo bez izgleda", istakao je Radovanović.

Prije početka prošle sezone ni najveći optimisti nisu vidjeli sarajevsku momčad kao novog bh. prvaka. Danas je situacija mnogo drugačija. Sve momčadi će u narednoj sezoni imati motiv više u duelima sa Željezničarem i sasvim sigurno će titulu teško biti odbraniti.

"Rano je još govoriti o tome, ali već ako insistirate, onda ću reći da možemo odbraniti trofej. U krajnjem slučaju, iskusniji smo za jednu godinu, što je sigurno od velike važnosti. Klub kao što je Željezničar uvijek mora biti u vrhu bh. fudbalu i vjerujte mi da će tako biti i u narednoj sezoni. Od ove se momčadi očekuje mnogo i to s velikim pravom. Naši najveći konkurenti u borbi za vrh, po mom mišljenju, biće Široki, Borac i Sarajevo", zaključio je Radovanović.

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
Provjera pred Hapoel:Prijateljska utakmica
ŽELJO 9. JULA SA CIBALIJOM


Fudbaleri Željezničara će provjeru pred susret sa Hapoel Tel Avivom u 2. pretkolu Lige prvaka odigrati sa Cibalijom 9. jula.

Željezničar će u subotu odigrati prijateljski susret sa Olimpikom u Fojnici, a za 9. juli dogovoren je susret sa Cibalijom iz Vinkovaca.

Bit će to prava prilika da šef stručnog štaba Amar Osim bolje upozna igrače na koje nije mogao računati prošlu sezonu, odnosno igrače koji su na probi i koji se bore za svoje mjesto u timu.

Podsjetimo da će Plavi 14. jula gostovati u Tel Avivu, a revanš je zakazan za sedam dana kasnije i to na stadionu Koševo.

ipetm

ipetm
LIGA ŠAMPIONA
Grupe:
Grupa A: Inter, Werder, Tottenham, Twente

Grupa B: Lyon, Benfica, Schalke, Hapoel Tel Aviv

Grupa C: Manchester United, Valencia, Rangers, Bursaspor

Grupa D: Barcelona, Panathinaikos, Kopenhagen, Rubin

Grupa E: Bayern, Roma, Basel, Cluj

Grupa F: Chelsea, Marseille, Spartak, Žilina

Grupa G: Milan, Real Madrid, Ajax, Auxerre.

Grupa H: Arsenal, Shakhtar, Braga, Partizan

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
..Arsenal dobio naizgled lahku grupu,ali meni je grupa zeznuta..tu je Braga,portugalci koji prekrasno igraju i koji su izbacili jednu Sevilju..onda nezgodni Shaktar,ako nista,tesko putovanje u Ukrajinu..a sto se tice Partizana,kvalitet je na nasoj strani i trebali bi ih u oba meca pregaziti...

ipetm

ipetm
Ma prolaz Arsenala nije sporan samo imaju 2-3 teska gostovanja...

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
..ma dobro,procemo mi aBd lagano,nego nevolim ove tamo debilske timove npr. ruske,grcke,ukrajinske..kao sto kazes,sve teska gostovanja budu...vise bi volio npr. da nam je dosao Marseille u drugom sesiru,i jedan Bazel u 3.sesiru,iz 4. sam prije zrijeba volio vidjeti Twente..to bi bila moja idealna grupa za Arsenal prije zrijeba..

hari_alibaba

hari_alibaba
Junior
Junior
nije ovo nimalo laka grupa braga ko da je brazilski tim vidjeli ste sta je sevilji uradila u spaniji, a sahtar tradicionalno dobar jos sad eduardo iza rsenala ih pojacao ali aBd ide arsenal kao prvi
go guners :)

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
hari_alibaba (citat):nije ovo nimalo laka grupa braga ko da je brazilski tim vidjeli ste sta je sevilji uradila u spaniji, a sahtar tradicionalno dobar jos sad eduardo iza rsenala ih pojacao ali aBd ide arsenal kao prvi
go guners :)

..Gunner rules Champions League 2010/2011 734824

ipetm

ipetm
Veceras pocinje liga prvaka,moja prognoza:
Twente - Inter x
Werder - Tottenham 1 (vise od 4 gola)

Lyon - Schalke 1
Benfica - Hapoel T.A. 1x

Manchester United - Glasgow 1
Bursaspor - Valencia x

Barcelona - Panathinaikos 1
Kopenhagen - Rubin Kazan 2

ipetm

ipetm
1. KOLO - GRUPA A
14.09. 20:45 Werder Tottenham 2:2
14.09. 20:45 Twente Inter 2:2
1. KOLO - GRUPA B
14.09. 20:45 Benfica H.Tel-Aviv 2:0
14.09. 20:45 Lyon Schalke 04 1:0
1. KOLO - GRUPA C
14.09. 20:45 Bursaspor Valencia 0:4
14.09. 20:45 Man Utd Rangers 0:0
1. KOLO - GRUPA D
14.09. 20:45 København Rubin 1:0
14.09. 20:45 Barcelona Panathina. 5:1
1. KOLO - GRUPA E
15.09. 20:45 CFR Cluj Basel 2:1
15.09. 20:45 Bayern M. Roma 2:0
1. KOLO - GRUPA F
15.09. 20:45 Žilina Chelsea 1:4
15.09. 20:45 Marseille Spartak M. 0:1
1. KOLO - GRUPA G
15.09. 20:45 Milan Auxerre 2:0
15.09. 20:45 Real Madrid Ajax 2:0
1. KOLO - GRUPA H
15.09. 20:45 Shakhtar Partizan 1:0
15.09. 20:45 Arsenal Braga 6:0

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
..sta reci nego da ARSENAL DERE Champions League 2010/2011 452138 ...sesticom poceli,idemo dalje !! Champions League 2010/2011 734824

Sponsored content


Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh  Poruka [Stranica 1/1]

Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu

 
  •  

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Latest discussions