Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3  Next

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down  Poruka [Stranica 2/3]

Salt City Pride

Salt City Pride
ma kakvi dobit cemo ih mi u sarajevu lahko a belgija njih nece portugalu sigurno i to je gotovo :)i ukoliko budemo imali isto bodova medjusobni susret ce odluciti sigurno ali vidjet cemo

http://www.fukare.ba

samko74

samko74
Pro-senior
Pro-senior
Ne zaboravi da smo u proslim kvalifikacijama dobili portugal tamo 11 razlike a u sarajevu izgubili 78-80.Ja znam samo jedno 100% sa ovom repkom u kosarci nikad nisi nacisto i nikad ne mozes sigurno znati hocel pobjediti ili izgubiti svejedno protiv koga igrali jer su nepredvidivi kako u pozitivnom tako i u negativnom smislu jos i mnogo vise.

Bosnian

Bosnian
Junior
Junior
Ovaj Bajramovic nikad ne moze fino pobjedit. Uvjek u jednoj cetvrtini dodje do totalnog raspada sistema.

Emir

Emir
Sef strucnog staba
Sef strucnog staba
Beast From The East Tz (citat):ma kakvi dobit cemo ih mi u sarajevu lahko a belgija njih nece portugalu sigurno i to je gotovo :)i ukoliko budemo imali isto bodova medjusobni susret ce odluciti sigurno ali vidjet cemo

U ZENICKOJ ARENI se igra

samko74

samko74
Pro-senior
Pro-senior
Francuzi dobili italijane nakon produzetaka u italiji i kako sad stvari stoje o zadnjem ucesniku evropskog prvenstva vrlo vjerovatno ce odluciti dvo- mec bih-francuska.Mada se nikad nezna al da je ovako krenula dzevdina generacija siguran bi bio u prolaz bih a sa ovim novim i pogotovo trenerom
nista se nezna.

Emir

Emir
Sef strucnog staba
Sef strucnog staba
samko74 (citat):Francuzi dobili italijane nakon produzetaka u italiji i kako sad stvari stoje o zadnjem ucesniku evropskog prvenstva vrlo vjerovatno ce odluciti dvo- mec bih-francuska.Mada se nikad nezna al da je ovako krenula dzevdina generacija siguran bi bio u prolaz bih a sa ovim novim i pogotovo trenerom
nista se nezna.

Ako budu igrali kao i protiv Portugala nema sanse

adem

adem
Generalni sekretar
Generalni sekretar
BIH-Belgija 82:77
:woop:

Emir

Emir
Sef strucnog staba
Sef strucnog staba
adem (citat):BIH-Belgija 82:77
:woop:
Ma bgm i nije neki rezultat al dobro je ... :lol: :lol:

adem

adem
Generalni sekretar
Generalni sekretar
Ma jebes ga,nek su pobijedili.

samko74

samko74
Pro-senior
Pro-senior
Dosad su sve utakmice dobili nekako na guzove e sad u ponedeljak jos od blegije da ne izgube vise od 5 razlike i onda sa frnacuzima u finalu pa sta bude.Ne trebamo se nicemu dobrom nadati a ako bude dobro onda ce to biti bas iznenadjenje .

samko74

samko74
Pro-senior
Pro-senior
Bruka, blamaza i fuj sram ih bilo.Haj sto nas madjari uzese u prijateljskoj 30 razlike al nas sad i u ovako vaznoj utakmici belgijanci uzese 23 razlike sta vise ocekivati od nasi, kakvi su postali uskoro ce nam biti normalno da gubimo u kosarci i od luksemburga, malte il san marina, stvarno bljak.

Comrade aLexei

Comrade aLexei
Šef male raje
Šef male raje
Ovo znaci da smo zavrsili sa tim kvalifikacijama?

Emir

Emir
Sef strucnog staba
Sef strucnog staba
Mislim da je nepotrebno vise trositi rijeci na ljude koji rade u BH sportu tj kurvine sinove koji bi dali da im neko hebe majku za koju hiljadu maraka...
Sve je i vise nego jasno kako se dobiva drzavljanstvo i poziv u Repku: Ako nemas kluba das pare nekom od nasih trenera ili direktora reprezentacije i oni ti srede drzavljanstvo,odigras koju utakmicu i onda se prodajes kao reprezentativac neke zemlje sto je puno unosnije nego biti neki "talenat" sa Zelengore...
Nas sport trenutno putuje kroz jedan dugacak i mracan tunel ali kad tad ce se izaci iz njega i nastaviti putovanje po nekom uredzenom i osvjetljenijem putu...

samko74

samko74
Pro-senior
Pro-senior
Comrade aLexei (citat):Ovo znaci da smo zavrsili sa tim kvalifikacijama?

Jos nismo al bolje bi biolo da jesmo.Nismo jer u slucaju pobjede portugala nad belgijom ( sto se cak moze i ocekivati s obzirom da vecinom domacini pobjedjuju i portugal je u belgiji izgubio samo 5-6 razlike)nasi bi ostali prvi u grupi sa jednim porazom a belgija bi imala dva poraza i onda mi isli igrati doigravanje za EP protiv frnacuza.Samo iskreno receno nismo uopste zasluzili ni dotle da dodjemo.Ako bi ostali prvi to bi smatrao kao nekom vrstom poklona.

Emir

Emir
Sef strucnog staba
Sef strucnog staba
samko74 (citat):
Comrade aLexei (citat):Ovo znaci da smo zavrsili sa tim kvalifikacijama?

Jos nismo al bolje bi biolo da jesmo.Nismo jer u slucaju pobjede portugala nad belgijom ( sto se cak moze i ocekivati s obzirom da vecinom domacini pobjedjuju i portugal je u belgiji izgubio samo 5-6 razlike)nasi bi ostali prvi u grupi sa jednim porazom a belgija bi imala dva poraza i onda mi isli igrati doigravanje za EP protiv frnacuza.Samo iskreno receno nismo uopste zasluzili ni dotle da dodjemo.Ako bi ostali prvi to bi smatrao kao nekom vrstom poklona.
a za dlaku ispadosmo ...Portugal 58 - 60 Belgija scratch scratch

samko74

samko74
Pro-senior
Pro-senior
E bas volim da su tako za dlaku ispali , jer su sami krivi sto su dosli do toga da cekaju rezultat iz portugala.opet su imali sansu da sami sve rjese al oni su morali usrati.Iskreno volim sto nece igrati sa frnacuzima.

Emir

Emir
Sef strucnog staba
Sef strucnog staba
samko74 (citat):E bas volim da su tako za dlaku ispali , jer su sami krivi sto su dosli do toga da cekaju rezultat iz portugala.opet su imali sansu da sami sve rjese al oni su morali usrati.Iskreno volim sto nece igrati sa frnacuzima.

Ma ovo je zalosna reprezentacija xD



EmiRZ88: komentar modifikovan dana: 22.08.09 13:16; prepravljeno ukupno 1 puta

Salt City Pride

Salt City Pride
Zna se sta mislim za ove nase sminkere, da nebih psovao ramazan stize, samo cu reci da mi se svi do jednog gade krenem od saveza, pa onda do bajramovica i samih igraca, koji nisu zasluzili d aim imena i prezimena pisem pocetnim velikim slovom.
Za one koji se nisu odazvali, a mogli su neka im je na cast, a igraci poput dzedovica su anti kosarkasi i to vise ne treba pozivat u repku jer od takvih nece nikad biti kosarkasa.

Belgijo i ostatak evropo sretno vam, a nasim sminkerima neka je nasramotu zaista nemam vise rijeci :(

http://www.fukare.ba

samko74

samko74
Pro-senior
Pro-senior
Dado pa zar taj djedovic ne igra u barceoloni, zar nije njihov igrac?
Po svi izvjestajima koje sam citao u vezi ovih utakmica djedovic je uvjek bio najbolji pojedinac sveukupno , mlad decko 19 godina a mora biti nositelj igre nase.Vjerujem da si mislio na nekog drugog kosarkasa jer gdje ce barceolna uzeti nekog ko nema talenta za kosarku.

Salt City Pride

Salt City Pride
Samko druze izvinjavam se zaista pogresno sam napisao, mislio sam na onog anti talenta Bavcica, a ne kako sam vec napisao.Ovi rezultati i katastrufu odnosno sramotu koju smo dozivjeli su me bacili iz takta skroz.Uglavnom niko u onoj repci ne moze dobiti kredit od nas navijaca neka im je na cast

http://www.fukare.ba

ipetm

ipetm
Bosna i Hercegovina se nalazila u trećem jakosnom šeširu, a nakon žrijeba svrstana je u grupu B, zajedno sa selekcijama Mađarske, Makedonije, Ukrajine i Velike Britanije.

U grupi A našle su se selekcije Finske, Italije, Latvije, Crne Gore i Izraela, dok grupu C sačinjavaju Belgija, Portugal, Poljska, Gruzija i Bugarska.

Može se reći da je BiH dobro prošla u žrijebu, s obzirom da su naši košarkaši izbjegli u grupnoj fazi snažnu Crnu Goru i Italiju.

Iz svake grupe direktan plasman na EP izboriće prvoplasirane ekipe, te dvije najbolje drugoplasirane, dok će ostale reprezentacije igrati baraž. Prve utakmice kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2011. godine odigraće se u avgustu ove godine.

Sportsport.ba

ipetm

ipetm
Sabit Hadžić od naredne sedmice selektor bh. košarkaša
Kasno večeras postignut je načelni dogovor između predsjednika Košarkaškog saveza BiH, Nihada Imamovića i Sabita Hadžića

Kasno večeras postignut je načelni dogovor između predsjednika Košarkaškog saveza BiH, Nihada Imamovića i Sabita Hadžića, koji će kako saznaje SCsport.ba već naredne sedmice preuzeti košarkašku reprezentaciju BiH.

Kao što je poznato Imamović je dobio mandat od UO i predsjedništva KSBiH da razgovara sa svim kandidatima za selektora državnog tima. Nakon što je kontaktirao sva imena koja su bila u opticaju: Jasmin Repeša, Božidar Maljković, Emir Mutapčić, Senad Muminović…ispostavilo se da je u ovom trenutku Hadžić najbolje rješenje. Podsjetimo, pod njegovom palicom naš A tim je učestvovao na tri «Eurobasketa», 1997., 1999. i 2001. godine.

Nakon ovog sastanka, Imamović će Predsjedništvu i Stručnom savjetu KSBiHG predložiti Hadžića za novog selektora, koji bi trebali prihvatiti ovaj prijedlog, pa se već sljedeće sedmice očekuje da Sabit Hadžić potpiše ugovor.

Kako saznajemo uz Hadžića će reprezentaciju pojačati još nekoliko ljudi koji će mu pomoći kako u stručnom tako i u organizacijskom dijelu.

ipetm

ipetm
Konaković novi direktor reprezentacije!
Sastanku, na kojem sam sa Imamovićem dogovorio saradnju, prisustvovao je i Elmedin Konaković, bivši direktor Bosne kojeg sam zamolio da se uključi u rad jer dobro poznaje košarkaše i prilike u našoj košarci, kaže Sabit Hadžić

Najuspješniji bh. košarkaški selektor ponovo će na klupu A tima. Sabit Hadžić vodio je svoje izabranike na tri Evropska prvenstva, 1997. u Španiji, 1999. u Francuskoj i 2001. u Turskoj, a sada će, u svom drugom mandatu, imati priliku biti na čelu našeg tima na “Eurobasketu 2011” u Litvaniji.

Protivnici u kvalifikacijama bit će Velika Britanija, Mađarska, Makedonija i Ukrajina, ali i očajno stanje u KS BiH, te ambivalentan odnos države prema svojoj državnoj reprezentaciji. Zbog toga će Hadžić imati mnogo posla.

“Sastanku, na kojem sam sa Nihadom Imamovićem načelno dogovorio saradnju, prisustvovao je i Elmedin Konaković, bivši direktor Bosne ASA BHT i novi direktor bh. selekcije, kojeg sam zamolio da se uključi u rad jer dobro poznaje košarkaše i prilike u našoj košarci. Osim Konakovića, sigurno je da ćemo uključiti još neke ljude koji su spremni raditi za dobrobit našeg A tima”, istakao je Hadžić.

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
SABIT HADŽIĆ NOVI SELEKTOR BIH!!

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine konačno je dobila novog selektora, a riječ je o bh. stručnjaku Sabitu Hadžiću.

Tako je okončana saga oko imenovanja novog selektora bh. košarkaša, nakon što je raskinuta saradnja sa Mensurom Bajramovićem.

Upravni odbor Košarkaškog saveza Bosne i Hercegovine trebao bi do kraja sedmice i potvrditi imenovanje Hadžića na mjestu selektora najboljih bh. košarkaša.
Hadžić je već vodio košarkašku reprezentaciju BiH i to na tri evropska prvenstva, 1997. godine u Španiji, 1999. u Francuskoj i u Turskoj 2001. godine.

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
HADŽIĆ: CILJ JE OKUPITI NAJBOLJE ŠTO IMAMO!!

Ime Sabita Hadžića vezano je za jedne od najsvijeltijih trenutaka bh. reprezentativne košarke u njenoj (poslijeratnoj) istoriji.
Hadžić je najbolje bh. košarkaše do sada odveo na tri uzastopna evropska prvenstva, 1997, 1999. i 2001. godine, a na klupu bh. tima se vraća u vjerovatno najtežem trenutku. Bh. košarka dotakla je samo dno, a izbor Hadžića za selektora vjerovatno je najbolji potez koji je Košarkaški savez Bosne i Hercegovine u ovom trenutku mogao napraviti.

Sabit Hadžić jako dobro poznaje situaciju unutar bh. košarke, kao i većinu igrača u reprezentaciji.

"Vjerujem da imamo potencijala da se kvalifikujemo na Evropsko prvenstvo. Igrači su sazrili i imaju iskustva, ali predstoji nam naporan rad kako bi došli do željenih rezultata", kaže Hadžić na početku razgovora za SportSport.ba.

U vrijeme kada je Hadžić bio selektor, bh. košarkaši su bili redovni učesnici evropskih prvenstava. Danas je situacija sasvim drugačija.

"Košarka je nekada u Bosni i Hercegovini bila prvi sport, ali se to danas izgubilo. Potrebno je da se koncentrišemo na mlade snage. Klubovi u BiH su uglavnom bez baze i baziraju se na dovođenje stranaca. Pravi pokazatelj toga je bilo nedavno finale prvenstva kada niti jedan finalista nije u svojim redovima imao ni potencijalnog reprezentativca".

Hadžić još uvijek sa Košarkaškim savezom BiH nije potpisao ugovor, a kada se obavi i ta formalnost planira obaviti razgovore sa reprezentativcima.

"Prioritet je, da nakon što potpišem ugovor, obavim razgovore sa potencijalnim reprezentativcima. Nakon toga slijedi objavljivanje šireg spiska, koji ću potom skratiti na 15, 16 imena. U reprezentaciji moramo imati najkvalitetnije košarkaše sa kojima raspolažemo. Mi nemamo široku bazu igrača i za nas je veliki hendikep kada nam se ne odazove samo jedan košarkaš".

"Ja u ovom trenutku zaista ne mogu garantovati ko će nam se odazvati, ali ću svakako dati sve od sebe da imamo najjaču moguću ekipu na okupu".

Novi-stari selektor BiH najavio je da će u reprezentaciju ponovo pozvati iskusnog veterana Damira Mršića, koji je nedavno postao prvak Turske sa svojim Fenerbahceom.

Okupljanje reprezentacije Bosne i Hercegovine trebalo bi se održati krajem ovog mjeseca, a Hadžić će u svom stručnom štabu predložiti Senada Muminovića, trenera Slobode i Ivana Velića, trenera bh. prvaka Širokog.

Sponsored content


Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh  Poruka [Stranica 2/3]

Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu

 
  •  

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Latest discussions