Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down  Poruka [Stranica 1/1]

Salt City Pride

Salt City Pride
Sinoć u Mejdanu
Oproštaj šampionske generacije ˝Jedinstva Aide˝

Sinoć su se u Mejdanu legendarne košarkašice ”Jedinstva Aide" i zvanično oprostile od košarke. Prije dvadeset godina, u Firenci, one su savladale italijanski Primogi (74:70) i osvojile titulu evropskog šampiona.

U šampionskoj ekipi igrale su: Jadranka Savić, Ilvana Zvizdić, Mara Lakić, Vesna Pođanin, Dragana Jeftić, Smilja Rađenović, Razija Mujanović, Zorica Dragičević, Naida Hot i Stojanka Došić, a treneri su bili Mihajlo Vuković i Zdravko Dugonjić. Sinoć u Mejdanu su bili svi sa spiska osim Ilvane Zvizdić koja iz opravdanih razloga nije mogla doći.

Nekada su ove košarkašice punile i dizale Mejdan na noge, Tuzla je živjela za košarkaške utakmice i radovala se zajedno s njima. Malo ko je imao takvu podršku publike kao košarkašice Jedinstva Aide. Vrijeme je učinilo svoje, stasale su nove generacije koje se i ne sjećaju vremena slave ovog tima te sinoć Mejdan nije bio ispunjen do posljednjeg mjesta kao nekada. Bilo je između 1500 i 2000 gledalaca ali su napravili sjajnu atmosferu i dostojanstveno ispratili košarkašice koje su zaista zaslužile priznanja koja su im sinoć uručena.

Revijalnu utakmicu sa reprezentacijom BiH započela je postava "Jedinstva Aide" koja je igrala prije 20 godina. U toku igre jedna po jedna šampionka opraštala se od publike da bi na kraju sa reprezentacijom utakmicu nastavio sadašnji tim "Jedinstva Aide".

Iako dvadeset godina starije košarkašice su pokazale da je ostalo u njima nekadašnje igre te su odmah i povele. Prvi koš dala je Naida Hot,a prvu trojku ubacila je Mara Lakić. Sve košarkašice ispraćene su velikim aplauzom, a Maru Lakić i Raziju Mujanović publika je ispratila dignuta na noge.

Prije samog početka utakmice prisutnima su se obratili te čestitali košarkašicama na nekadašnjem uspjehu i poželjeli im sreću u budućem životu redom Spomenka Mičić u ulozi predsjednice Organizacionog odbora, načelnik Općine Tuzla Jasmin Imamović, ministrica obrazovanja TK Mirzeta Hadžić - Suljkić, premijer Tuzlanskog Kantona Enes Mujić, te visoki predstavnik Valentin Incko.

Sinoć je obilježeno i 25 godina rada Mejdana a generalni pokrovitelji manifestacije bili su Vlada TK, Općina Tuzla i Općina Gradačac.



Vise Fukara na tribinama u italiji i naravno na parketu...tad sam imao 9 godina i ne mogu nikad ovo zaboraviti stari mi je isao u Italiju na tekmu taj dan i poslije sam sa amidjom otisao docekali navijace i jedinstvo pred robnom kuca tuzlanka i mejdanom ma bilo je pola carsije dole ludnicaaaaaaaaa

Evo malo i video da se prisjetimo sampionske generaciije i osvajanja titule prvaka evrope... fukare na parketu :) i naravno veliki broj na tribinama gdje su davali podrsku nasim kosarkasicama :)



Evo sada sa sinocnje manifestacije i utkamice izmedju Jedinstva i reprezetacije BiH....naravno manfestaciju i najavu pred utkamicu vodio je Marjan nas rodjeni Tuzlak :) bez njega ovo nije moglo proci svakako





http://www.fukare.ba

Emir

Emir
Sef strucnog staba
Sef strucnog staba
Svaka cast nema sta ..I da kazem znam za tu utakmiceu mada se nisam ni rodio :D: al znam ....Sto se tice videa ..onaj prvi mi je malo smijesan hehekad su pobjedile jedna cura je 2-3 puta pala haha ...ovaj drugi FENOMENALAN

RESPECT TUZLACIMA I JEDNINTSVO AIDI

Salt City Pride

Salt City Pride
mislim da je ovo jadranka savic sto je pala jedno 2-3 puta, ali to su emocije brate.
Sjetim se eto imao sam 9-10 godina tad i doceka koji se pravio ovim kosarkasicama i navijacima koji su bili tamo.Pola tuzle je bilo ispred mejdana,robne kuce, unverzitetske dvorane ma 2 dana niko u tuzli nije radio svi su na svojim poslovima ili slobodni jer se slavila titula prvaka BiH.Ja znam da u skolu jedan dan nisam isao radi ove utakmice jer su skole bile takodjer zatvorene :)

http://www.fukare.ba

Emir

Emir
Sef strucnog staba
Sef strucnog staba
Beast From The East Tz (citat):mislim da je ovo jadranka savic sto je pala jedno 2-3 puta, ali to su emocije brate.
Sjetim se eto imao sam 9-10 godina tad i doceka koji se pravio ovim kosarkasicama i navijacima koji su bili tamo.Pola tuzle je bilo ispred mejdana,robne kuce, unverzitetske dvorane ma 2 dana niko u tuzli nije radio svi su na svojim poslovima ili slobodni jer se slavila titula prvaka BiH.Ja znam da u skolu jedan dan nisam isao radi ove utakmice jer su skole bile takodjer zatvorene :)

hehe nazalost ja jos nisam bio rodjen hehe ....al vjerujem ti ...

Comrade aLexei

Comrade aLexei
Šef male raje
Šef male raje
Evropski prvaci kralju, pa ti vidi. Imali smo i u muskoj i zenskoj konkurenciji Evropske prvake, u samo par godina razmaka. Sada bez pozivnice za neko takmicenje i ne mozemo da se plasiramo :(( Da se razumijem, govorim u globalu za bh timove, steta sto je tako..Steta ...

Salt City Pride

Salt City Pride
Nekad se mejdanom orilo ono poznato:

"O JEDINSTVUUU PJEVAJU TUZLACII, MI SMO NOVIIII EVROPSKI PRVACIIIIII"
"O SLOBODIIIIIII PJEVAJU TUZLACIIIIII, MI SMO NOVI DRZAVNI PRVACIIII"

http://www.fukare.ba

Sponsored content


Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh  Poruka [Stranica 1/1]

Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu

 
  •  

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Latest discussions