Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down  Poruka [Stranica 7/9]

samko74

samko74
Pro-senior
Pro-senior
Evo juce nisam htio vrele glave nista da pisem , pa cu sad kad sam se naspavao i kad je prosao dan nakon jedne historijske tekme u portugalu a pred ovu bas odlucjucu mega historijsku tekmu u zenici.Sta reci , poraz od 1-0 ne bi bio bolan da su portugalci stvarno bili bolja ekipa , ili ekipa sa vise sansi ili ekipa koja je nadigrala bosnu , pa bi covjek rekao ok zasluzeno smo izgubili.Ali poslije dvije precke i jedne stative to se nikako ne moze reci da je bio pravedan rezultat.Nesto takodje razmisljam kako je naprimjer ta FIFA isla u korist "velikih" jer smo im vec poludirigovanim zrijebom odredile "male" zemlje protiv kojih ce igrati u barazu.I onda i pored takve "nepravde" desi se i to da hebena sreca ali bas velika doza srece bude na strani bas tih "velikih" a protiv onih "malih" .Tipican primjer i dokaz tome su obje kvalifikacione tekme juce portugal-bosna i irska -francuska.Gdje su i irci i bosanci imali 100% izglednije sanse za davanje gola ali su francuzi dali gol nakon nekog bezveze suta anelke koji mozda ne bi ni pogodio okvir gola da slucajno ta lopta se nije odbila od noge jednog irca , zatim od stative i u gol.Eto peha bas kao kod nas gdje dva nasa igraca u 5 sekundi pogadjaju prvo precku pa onda stativu.Ja se kladim kad bi dzeko sad namjerno gadjao da opet onako pogodi precku glavom od zemlju da je nebio pogodio ni nakon 10 onakvih centarsuteva ali eto juce kad je bilo najpotrebnije nam da zabijemo , kad smo skoro svi vec vidjeli loptu u golu , ono se desi precka pa onda jos i stativa.Zbilja nevjerovatno, ja neznam da sam ikada nesto onako slicno vidio u svom zivotu a pogotovo da se desi u tako vaznoj i bitnoj utakmici gdje jedan gol u gostima skoro duplo znaci.Znam ja da se utakmica zavrsila i 1-1 da opet ne bi nista bilo sigurno al bilo bi nam mnogo lakse znajuci da mozemo odigrati kuci i 0-0 i opet proci dalje a sad ni 1-0 pobjeda nam nije garancija a pogotovo ni pobjede 2-1 ili 3-2 nego mora biti 2 razlike.
Ja vidim srecu u nesreci bas to sto je muratovic dobio drugi zuti pa ga ciro ne moze uvrstiti u prvih 11 i vidim nadu u tome sto ce nasi mladi igraci dobiti priliku na pozicijama sredine terena koju su drzali rahimic i muratovic.A tako i treba jer je to nasa buducnost i oni ce nositi nas teret u svim iducim kvalifikacijama i mozda je bas tako moralo biti , bas neka sudbina da oni nosi teret u mega historijskoj tekmi i mozda ce bas oni donijeti tu prevagu , gdje ce naprimjer rasteretiti misimiovica i gdje cemo moci portugalce stisnuti ksao turke u prvom poluvremenu u zenici gdje je go visio u zraku.Ako se to zbilja desi onda vjerujem u rezultat koji ce nas odvesti na SP , mozda je sve tako moralo biti i sa tim da nismo imali srece u portugalu jer ce nas mozda ipak posluziti kad bude najpotrebenije jer nikad se nezna ako bude 1-0 za nas i dodju penali tad ce sreca ipak biti najpotrebnija.Sretno BiH ako i ne prodjemo vi ste moj ponos a nadam se i svih nas bosanaca i hercegovaca , ja znam jedno kako god se zavrsi ova tekma , igra ce se i dalje a mi imamo jednu repku za koju znamo da ce igrati vaznu ulogu u evropskom fudbalu bar sljedecih 8-10 godina jer nam je tim zbilja mlad tim.

adem

adem
Generalni sekretar
Generalni sekretar
A jebiga,nismo nikako imali srece....
Stvarno kolki moras biti peh da ono promasis sto smo mi promasili.
Onaj Muslimovicev sut,Vedo blokirao....

Ali eto,nadam se da cemo im u Zenici ebat mater.Ne mogu da zamisljam kako bi bilo da se plasiramo na SP :O
Pa gorila bi Bosna majkemi.

samko74

samko74
Pro-senior
Pro-senior
Ma dobro pitanje i gdje bi otisla ona lopta kad je muslimovic pucao a vedu pogodila lopta al onu precku dzeke paz stativu muslimovica ne mogu da prezalim nikako a pogotovo ako se na kraju ne plasiramo necu je nikad prezaliti dok sam ziv.Al eto sve se nadam nesto da cemo ipak doci do tog SP jebiga ako sad nismo to zasluzili neznam kad cemo, kad neki jebeni novi zeland igra tamo ciji su protivnici neke levatske zemlje a mi koji igramo tako dobro protiv sami ucesnika polufinala zadnjih evropskih i svjetskih prvenstava , pa jebiga ako nista zbog toga smo zasluzili ucesce.A jesmo vala i igrom,znam nece biti propast svjeta ako se neplasiramo al za mene haman ko da hoce odmah ce mi omrznuti i afrika i SP.A opet ako bi se plasirali kako bi lijepo tad bilo cekati ljeto 2010 ne mogu ni da zamislim.Allahu dragi pomozi nam bar jos sad i ne moras vise nikad, samo da se plasiramo.Treba ce nam sreca to jest Njegova pomoc, zaista hoce.

Emir

Emir
Sef strucnog staba
Sef strucnog staba
Sanjao sam 1:2 za Portugal :lol:

samko74

samko74
Pro-senior
Pro-senior
Nisi pogrjesio bar sto se pobjednika tice a rezultat manje vise ne bitan.Nazalost neznamo igrati velike,vazne utakmice bez obzira koji igraci igrali i generacije jednostavno nam je takav gubitnicki mentalitet.

Striker

Striker
Ma znalo se to vec nakon prve utakmice nismo uspjeli dati gola nakon onih svih sansi,da smo dali makar go prvu utakmicu sve bi bilo lakse igraci bi imali veceg morala snaznije bi igrali i sve a ne onako praviti greske ko danas jebote svaki korner smo pogrijesili odma sloze nam kontru,onda drugo poluvrijeme nigdje odbrane sreca pa imamo dobrog golmana spasio je 3,4 stopostotna pogodka a mi svega ukupno jedno 3 sanse ako se moze tako reci..sve u svemu portugal je prejaka ekipa ali barem smo se dokazali nekako da se mozemo nositi sa velikim timovima steta nijedna lopta nije zatresla protivnicku mrezu..jako mi je zao sto nismo prosli svaka im cast borili smo kroz citavu grupnu fazu ali eto nazalost na kraju ni ovaj put nismo dobili vizu za svijetsko :(

http://www.footballcentar.net

samko74

samko74
Pro-senior
Pro-senior
Ja se ne brinem da cemo se ubrzo negdje plasirati ali pod uslovom da uvjek ovako igramo sa 100% ucinkom protiv ekipa koje su iz slabije jakosne skupine od nas i sigurno cemo uvjek biti il prvi il drugi jer protiv njih ko kiksa ( a uvjek neko kiksa) taj onda ne prolazi dalji.znaci sljedece kvalifikacije pocinjemo iz trece jakosne skupine , to jest samo dvije ce ekipe biti jace od nas.Ko je god ekipe to bile moramo izvuci minimlano 3 boda od mogucih 12 i uz 100% ucinak protiv onih iz slabiujih jakosni skupina bicemo najmanje drugi a mozda i prvi.Opet sve zavisi ko ce nam biti protivnik iz prvbe jakosne skupine al tezi od spanije ne moze biti ko god bude.

TaLiBaN

TaLiBaN
Pro-senior
Pro-senior
Više sreće drugi put...xD

http://nkpriluk.tk

samko74

samko74
Pro-senior
Pro-senior
Ode ciro ( nek mu je sa srecom al stvarno trebamo kvalitetnog trenera koji ce nasu igrasu znati prilagoditi protivnicima a ne uvjkek i porotiv svih isti swvoj sistem ganjati).Nadam se da Misimovic nece vise zakomplikovati i da ce ostati jer rekao je da ide ako ciro ostane trener a posto eto ciro ipak nece ostati onda miske ce nastaviti igrati.Tako bi trebalo biti ako sta drugo ne smisli, a ko ce biti novi trener bogzna ali ne ocekujem nikakvo kvalitetno i poznato trenersko ime u svjetu i evropi jednostavno jer nam savez to ne zeli, oni su ti takodje koji moraju otici da bi nama konacno svanulo.

Bosnjaklino

Bosnjaklino
Kadet
Pobjeda Zmajeva kao slag na torti za Papeta. Pokazali su dobru partiju protiv nimalo lakog protivnika Ghane koja ce igrati na SP.

Evo golova

https://www.youtube.com/watch?v=AcxAe9DCr1U Ibisevic
https://www.youtube.com/watch?v=f1tt3FdAFb4 Pjanic

ipetm

ipetm
BiH ostala na 51. mjestu
Nogometna reprezentacija BiH nalazi se na 51. mjestu FIFA rang liste, baš tamo gdje je i bila prije mjesec dana sa 604 boda

Nogometna reprezentacija BiH nalazi se na 51. mjestu FIFA rang liste, baš tamo gdje je i bila prije mjesec dana sa 604 boda. U prvih deset došlo je do jedne promjene. Mjesta su zamijenili samo Hrvatska i Francuska.

Poredak:

1. (1.) Brazil 1.611
2. (2.) Španija 1.565
3. (3.) Portugal 1.249
4. (4.) Nizozemska 1.231
5. (5.) Italija 1.184
6. (6.) Njemačka 1.082
7. (7.) Argentina 1.076
8. (8.) Engleska 1.068
9. (10.) Francuska 1.044
10. (9.) Hrvatska 1.041
...
51. (51.) Bosna i Hercegovina 604

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
..Hrvati polako padaju Generalno o A reprezentaciji - Page 7 452138 ..sinocnjih 0:0 sa Estonijom to dokazuje..pa i mi smo cak dobili Estoniju Generalno o A reprezentaciji - Page 7 2010 ...a mi standardno 50.,51.... Generalno o A reprezentaciji - Page 7 371517 !!

Comrade aLexei

Comrade aLexei
Šef male raje
Šef male raje
Sta bola padaju, ljudi su deceniju u prvih deset, to je odlicna stvar... :P

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
Comrade aLexei (citat):Sta bola padaju, ljudi su deceniju u prvih deset, to je odlicna stvar... :P

..ma znam to,ali nisu mi reko u zadnje vrijeme nesto dobri..svake godine se plasiraju na zavrsnicu nekog takmicenja,ali ove to nisu uspjeli... Generalno o A reprezentaciji - Page 7 371517 !!

ipetm

ipetm
Kakva su vam ocekivanja protiv Švedske i Njemačke?

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
..sa Svedjanima igramo remi,ja mislim 2:2,a Njemce cemo da dobijemo,1:2 ... Generalno o A reprezentaciji - Page 7 371517 !!

ipetm

ipetm
Evo na bwin.com
Švedska-Bosna i Hercegovina 1,70-3,55-4,10
Njemačka-Bosna i Hercegovina 1,40-3,80-7,25

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
.ohoho "Njemačka-Bosna i Hercegovina 1,40-3,80-7,25"..fino 10 KM na BiH i eto ti 72,50 Km...

ipetm

ipetm
SUŠIĆ IZVODI KOMBINOVANI SASTAV

Press konferencija održana je odmah nakon treninga bh. reprezentacije

Na upravo okončanoj press konferenciji selektor bh. reprezentacije Safet Sušić najavio je susret koji će naš tim sutra odigrati protiv najboljih fudbalera Švedske.

"Očekujem kao i svaki put dobru igru i dobar rezultat, ništa drugo. Teren je izuzetno dobar za igru, biće, vjerovatno, dosta gledalaca, biće dobra atmosfera.", rekao je Sušić, te najavio nešto drugačiji sastav u odnosu na onaj koji smo gledali u posljednjoj utakmici naš nacionalne selekcije.

"Igrači su spremni, vjerovatno su radili za vrijeme ovog odmora, a nisu ni imali neku veliku pauzu. Što se tiče sastava još nisam definitivno odlučio ko će da počne, ali kao što sam i ranije rekao, biće dvije-tri izmjene u odnosu na ekipu koja je igrala protiv Gane.", dodao je Sušić.

Uz nešto lošiji tonski zapis pogledajte video snimak sa upravo okončane press konferencije

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
..konacni sastavi:

ŠVEDSKA: Isaksson, Melber, MMajstorović, Safari, Larsson, Svenson, Kaalstrom, Toivonen, Wernblom, Bajrami, Wilhemson. Selektor: Erik Hamren.

BIH: Begović, Spahić, Pandža, Mravac, Salihović, Misimović, Pjanić, Muratović, Medunjanin, Muslimović, Džeko. Selektor: Safet Sušić.

Comrade aLexei

Comrade aLexei
Šef male raje
Šef male raje
Ja mislim da je Susic generalno zadovoljan Generalno o A reprezentaciji - Page 7 2010 Generalno o A reprezentaciji - Page 7 2010

ipetm

ipetm
Bez Emira Spahića odbrana nam je isto - ništa!
U Franfurtu moramo biti mnogo, mnogo bolji,inače, prijeti nam debakl - Šveđani su rutinski izlazili na kraj s našom odbranom, posebno s njenom desnom stranom koju su činili Pandža i Mravac

Uoči prijateljskog duela naše nogometne reprezentacije protiv Švedske u Štokholmu, selektor Safet Sušić najavljivao je da će naši Zmajevi igrati na rezultat na Rasundi! Ako je to zaista tako, a nema razloga da ne vjerujemo selektoru, utakmicu na Rasundi odigrali smo prilično loše!

Poraz od 4:2, uprkos činjenici da je to samo prijateljska utakmica ne zvuči nimalo ugodno, pogotovo ako se ima u vidu da smo već 3. juna na novom iskušenju, ovoga puta u Frankfurtu protiv Njemačke, gdje će puleni Joachima Loewa tražiti svojem mjesto u startnih 11 za Južnu Afriku. I, sigurno igrati na rezultat.

Što se tiče same utakmice ona je od prve minute pokazala nekoliko vrlo strana u našem timu. Posebno u prvih deset minuta meča Šveđani su uništavali našu desnu stranu odbrane. Pandža i Mravac su izgledali totalno bespomoćno.

Prvi gol koji su Šveđani zabili iz akcije koja je išla upravo po toj lijevoj, samo pukom srećom i zahvaljujući sigurnim intervencijama golmana Begovića, nije pao prije 44. minute. Pogodio je Toivonen.

Što se tiče našeg učinka u prvi 45 minuta, svaki Džekin upad u 16-terac protivinka izazivao je veliku paniku u švedskoj odbrani, ali je takvih upada, odnosno pravih lopti iz veznog reda, bilo vrlo malo. Haris Medunjani koji je utakmicu počeo od prve minute, bio prilično neprimjetan, ne samo u prvom već i drugom dijelu, sve do izlaska iz igre.

Već u drugom minutu nastavka, bilo je jasno da nas u kvalifikacijama za Euro 2012, koje počinju u septembru, čeka još jedan veliki problem, koji će Sušić hitno morati riješiti. Naći zamjenu za Salihovića! Naime, Salihović je još jednom demonstrirao svoju moć kada su slobodnjaci u pitanju. Na njegovu ljevicu i požrtvovanost, nažalost, nećemo moći računati u prve četiri utakmice kvalifikacija.

Nakon gola Salihovića, Sušić je počeo mijenjati, čini se, zanemarujući ono što je najavio prije utakmice. Vađenjem iz igre kapitena Spahića, odbrana nam se totalno raspala. Istina, primilo smo drugi gol iz klasičnog ofsajda, međutim, i u kvalifikacijama sudije znaju pustiti takve golove. Dominacija Šveđana (prije svega u skoku) u našem kaznenom prostoru kod tog gola je zabrinjavajući. Olsson je samo zakucao loptu koju je već išla u mrežu! Na Rasundi se itekako vidjelo koliko nam znači tandem Spahić - Nadarević!

Vrlo brzo Olsson nam je zabio i drugi gol. Mravac je ispao i bezuspješno pokušao stići Berga, koji rutinski asistira neometanom Ollsonu za 1:3.

Poraz je mogao biti podnošljiviji da smo znali sačuvati rezultat iz 90. minute, kada je nakon odlične akcije Muslimovića i Jahića, pogodio Zec. Međutim, u sudijskoj nadoknadi primili smo i četvrti gol.

Odbrana je zaboravila Berga, koji na sistenciju Toivonena postavlja konačnih 4:2 za Šveđane. Do utakmice sa Nijemcima ostalo je pet dana. U Frankfurtu moramo biti mnogo, mnogo bolji. Inače, prijeti nam debakl!

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
...ma glupo smo skroz odigrali u odbrani...pustali smo svedjane da rade sta hoce i da nam dadnu onakve lahke golove...moze Susic kombinovati sta hoce,ali je Ciro zauvijek zapecatio i ostavio najbolju odbrambenu liniju BiH sa 3 odbrambenih:Jahic,Nadarevic,Spahic.... Generalno o A reprezentaciji - Page 7 371517 !!

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
PROTIV NIJEMACA U IZMIJENJENOM SASTAVU!!

Reprezentativci Bosne i Hercegovine jučer su u popodnevnim satima sletili u Frankfurt, gdje su se smjestili u hotel Westin.
Selektor Safet Sušić zakazao je prvi trening već danas sa početkom u 10:30 sati, te je najavio da će Zmajevi trenirati svaki dan do utakmice sa Njemačkom, koja je na programu u četvrtak.

"Mislima se već okrećemo Njemačkoj, a iza sebe ostavljamo Švedsku. Protiv Švedske poprilično je do izražaja došla fizička nespremnost, s obzirom da je klupska sezona davno okončana. Ipak, do meča sa Njemačkom imaćemo nešto više vremena za trening, pa će se to, nadam se, pozitivno odraziti i na fizičku spremu fudbalera", kazao je Sušić u razgovoru za SportSport.ba.

Selektor A nacionalnog tima Bosne i Hercegovine najavio je i određene promjene u sastavu za Njemačku u odnosu na ekipu koja je zaigrala protiv Švedske.

"Na mjestu lijevog beka i protiv Njemačke će zaigrati Salihović, jer je on uveliko potreban ovoj reprezentaciji. Također, biće još nekih promjena u ekipi u odnosu na Švedsku, ali do utakmice ima još nekoliko dana, pa ću sačekati sa definitivnom odlukom", dodao je Sušić.

Pretpostavlja se da će priliku protiv Nijemaca od prve minute dobiti Safet Nadarević, Sanel Jahić, Elvir Rahimić, Senijad Ibričić i Vedad Ibišević, koji su susret u Stockholmu počeli sa klupe za rezervne igrače.

ipetm

ipetm
Sušić izdiktirao sastav za Nijemce
Selektor je najavio da će protiv Njemačke izvršiti dvije ili tri izmjene. Priliku će dobiti i Džemal Berberović

Safet Sušić, selektor fudbalske A reprezentacije Bosne i Hercegovine, odmah nakon posljednjeg treninga održanog na Commerzbank Arena u Frankfurtu održao je press konferenciju.

Na pressici je bio samo jedan novinar iz Njemačke, ali to nije smetalo selektoru da izdiktira sastav za sutrašnji meč.

„Protiv Njemačke će igrati Hasagić, Mravac, Spahić, Nadarević, Jahić, Rahimić, Pjanić, Salihović, Misimović, Ibišević i Džeko“, potvrdio je Pape, naglasivši da će u susretu sa Nijemcima izvršiti dvije ili tri izmjene, a priliku će dobiti i Džemal Berberović.

Sponsored content


Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh  Poruka [Stranica 7/9]

Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu

 
  •  

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Latest discussions