Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

Idi na stranicu : 1, 2, 3  Next

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down  Poruka [Stranica 1/3]

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
Ovu temu otvaram kako bi svi zajedno unosili najnovije informacije oko transfera BiH Premier lige za 2010/11 godinu.

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
SAMIR BEKRIĆ ODLAZI U JUŽNU KOREJU!!

Incheon United šetoplasirani je klub južnokorejskog prvenstva koji sa klupe vodi Ilija Petković, nekadašnji selektor reprezentacije SCG, a u kojem nastupa i Ognjen Koroman, te Makedonac Dragan Čadikovski, pa Bekrić ne bi trebao imati velikih problema da se uklopi, ukoliko dođe do transfera.

O ozbiljnosti kod nas slabo poznatog korejskog tima svjedoči njihov stadion Munhak Incheon sa 50.000 sjedištaBekrićev put ka Južnoj Koreji za SportSport.ba potvrdio je i Amar Osim, strateg sarajevskih plavih.

"Istina je da je Bekrić otišao jutros u Koreju. Ne znam još da li će dogovor biti postignut, ali imam informacije da su ponuđeni dobri uslovi.", rekao je Osim i dodao. "Više ću znati nešto kasnije, kada Bekić stigne u Koreju i kada budem razgovarao sa njim."

Incheon United osnovan je 2003. godine nakon što je za potrebe svjetskog prvenstva 2002. godine izgrađen velelepni Munhak Incheon Stadion. Svoj najveći uspjeh klub je dostigao 2005. godine kada je završio takmičenje u korejskoj K-League na drugom mjestu. Boje kluba su plava i crna.

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
ipetm (citat):Milan Muminović sa Koševa seli na Grbavicu?!
Standardni je prvotimac Bordo tima navodno već stupio u kontakt sa čelnicima gradskog rivala, Željezničara

Prema nezvaničnim informacijama koje su procurile iz tabora nogometnog kluba sa Koševa, Milan Muminović naredne sezone vjerovatno neće više nositi dres Sarajeva!

S druge strane, standardni je prvotimac Bordo tima navodno već stupio u kontakt sa čelnicima gradskog rivala, Željezničara.

Pokušali smo stupiti u kontakt s Muminovićem, kako bi smo provjerili istinitost priče, međutim, nije odgovarao na naše pozive. Njegov mobilni telefon je uredno zvonio, ali odgovora nije bilo.

Što se tiče čelništva Sarajeva, tamo se već odavno rijetko ko želi pojavljivati u medijima. Devetorici igrača Sarajeva po završetku protekle sezone istekli su ugovori.

Nešto ranije, prilikom razgovora koji smo obavili sa Amarom Osimom, glavnim menadžerom Plavih, na pitanje o potencijalnim pojačanjima za predstojeće euro-nastupe (kvalifikacije za Ligu prvaka), dobili smo sljedeći odgovor:

-Još uvijek ništa konkretno!

U periodu nakon rata dres oba kluba oblačilo je nekoliko igrača, Almir Hurtić, Faruk Ihtijarević, Aldin Ćenan, Arben Avdija, Albin Pelak, Admir Raščić, Edin Dudo, Sead Bučan i Adis Jahović.

ipetm

ipetm
Prvo pojačanje na Pecari
Ante Serdarušić u Širokom
Na nedavnom službenom predstavljanju novog trenera momčadi NK Široki Brijeg, Ive Ištuka, predsjednik kluba Mijo Jelić je rekao da klub pregovara sa određenim igračima oko angažmana ali nije htio o imenima.

Uprava kluba uspjela je postići dogovor sa jednim igračem, a radi se o Anti Serdarušiću (1983.), koji je već nastupao u BiH Premijer ligi za ekipe Posušja i Zrinjskog. Široki Brijeg je s ovim igračem potpisao ugovor na dvije godine.

Serdarušić je prošle sezone napustio ekipu Zrinjskog te imao ne tako uspješan period u drugoj njemačkoj ligi u ekipi Greuter Fürth, za koju je nastupao i Mirko Hrgović.


Ante Serdarušić je zamjena za Dejana Martinovića s kojim su Širokobriježani raskinuli ugovor, a podsjećamo, uz Martinovića prvi s kojima Široki neće produžiti ugovor su Argentinac Leandro Veliz, te Brazilac Xavier Lisboa.

ipetm

ipetm
ISTEKLI UGOVORI ZA 13 FUDBALERA SLOBODE
Nakon što su Tuzlaci predvođeni Vlatkom Glavašom na najbolji mogući način osigurali opstanak i premijerligašku sezonu 09/10 okončali na osmoj poziciji, od danas su na zasluženom godišnjem odmoru sve do 25. juna.

Važno je istaći da čak 13 – rici prvotimaca Slobode ovog ljeta ističu ugovori. U junu ugovori ističu Igoru Mostarliću, Džemalu Sadikoviću, Muameru Zoletiću i Semiru Slomiću, u julu Denisu Mujkiću, Senadu Mujiću, Gradimiru Crnogorcu i Tariku Okanoviću. Sa druge strane, Stefan Gavarić, Alvin Karadža, Damir Smajlović i Ognjen Krasić su vezani za Slobodu do januara 2011. godine, no i oni prema aneksu ugovora mogu ovog ljeta napustiti Tušanj kao slobodni igrači. Mersed Malkić je jedini „crveno – crni“ koji je ugovorom vezan do januara 2011. godine.

ipetm

ipetm
Veznjak Širokobriježana ostaje na Pecari

Wagner potpisao na 2 godine

Santos Lago Wagner, jedan od najvažnijih igrača već dulje vrijeme na Pecari, potpisao je novi dvogodišnji ugovor sa NK Široki Brijeg i ubuduće će braniti boje ovog kluba.

Wagner je dakle prvi igrač koji je produljio svoj ugovor nakon što mu je istekao. Upravu kluba s Pecare očekuju još dosta razgovora jer i ostalim igračima su većinom istekli ugovori, a kako je istakao Ištuk na službenom predstavljanju, nitko od igrača nije rekao da želi otići te da on kao trener želi zadržati ovu momčad uz još par pojačanja.

Prvo pojačanje koje je Ištuk dobio, a o kojem je naš portal već pisao, je Ante Serdarušić, koji je došao zamjeniti Dejana Martinovića s kojim su Širokobriježani raskinuli ugovor. Uz Martinovića, na Pecari više ne „stanuju“ ni Veliz ni Lisboa

ipetm

ipetm
Nakon Kordića još jedan Plemić u inostranstvu
Stojanović u dresu Nacionala
Danijel Stojanović 4 godine u Nacionalu

Sada već bivši fudbaler mostarskog Zrinjskog Danijel Stojanović potpisao je četverogodišnji ugovor sa portugalskim Nacionalom, a za službene internet stranice kluba nekadašnji Plemić je rekao da je ponosan što je potpisao ugovor sa Nacionalom.

"Ponosan sam što ću od naredne sezone nositi dres Nacionala", rekao je za službene intenet stranice kluba Danijel Stojanović i dodao:

"U posljednje vrijeme igrao sam na poziciji lijevog bočnog, ali mogu dobre partije pružati i na drugim pozicijama, što je sasvim sigurno dobro za trenera i za momčad. Od mene uvijek možete očekivati stopostotnu posvećenost momčadi i dresu kojeg nosim. Igranje u Nacionalu za mene predstavlja veliki izazov, pogotovo ako se uzme u obzir da je portugalska liga jedna od deset najjačih u Evropi. Siguran sam da ću biti sretan ovdje."

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
KARIĆ NAPUSTIO ZVIJEZDU!!

Elvis Karić u Gradačac je stigao prije četiri godine i to u vrijeme kada se tim iz grada Zmaja od Bosne borio za plasman u Premijer ligu BiH. Svojim briljatnim nastupima na golu Zmajeva pomogao je klubu da po prvi put u svojoj povijesti postane premijerligaš, a postao je i miljenik navijača.

Krajem prošle sezone Kariću je istekao ugovor, ali isti nije odlučio produžiti.

"Mislim da sam ja svoj ugovor do kraja ispoštovao i da sam bio krajnje korektan prema klubu, kao i klub prema meni. Zvijezda i Gradačac će imati svoje mjesto u mom srcu, jer sam tamo proveo sjajne četiri godine", kazao je Karić za SportSport.ba, te dodao kako ne razmišlja o novom angažmanu.

"Trenutno sam na odmoru i narednih mjesec dana ne želim uopšte razmišljati o nogometu. Želim se dobro odmoriti, pa ćemo vidjeti šta i kako dalje", dodaje nekadašnji čuvar mreže FK Sarajeva.

ipetm

ipetm
Dosadašnji transferi u PL BiH:
Samir Bekrić - Željezničar -> Incheon United
Ante Serdarušić - Greuter Fürth-> Široki Brijeg
Danijel Stojanović - Zrinjski -> Nacional
Alen Škoro - Sarajevo -> Galos blankos de Kueretaro
Vladan Grujić - Laktaši -> Paphos
Elvis Karić - Zvijezda -> ?(napustio klub)
Krešimir Kordić - Zrinjski -> Slovan

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
..koja je ovo liga gdje je Skoro presao??..nepoznat mi tim skroz..

ipetm

ipetm
muhovic (citat):..koja je ovo liga gdje je Skoro presao??..nepoznat mi tim skroz..

Meksička

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
ipetm (citat):
muhovic (citat):..koja je ovo liga gdje je Skoro presao??..nepoznat mi tim skroz..

Meksička

..ojj jada Transferi BiH Premier lige 2010/11 2010 ..pa jaca je nasa ja mislim liga nego njihova Transferi BiH Premier lige 2010/11 2010

ipetm

ipetm
Ma Škoro otišao da zaradi nešto para pa ga eto nazad za 3,4 godine...

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
ipetm (citat):Ma Škoro otišao da zaradi nešto para pa ga eto nazad za 3,4 godine...

..bice da je to...ako je tako onda je pametan..sta ce ovamo kod nas igrat,nema love nigdje...

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
Turci žele Abdulaha Ibrakovića!!

Nekadašnji trener mostarskog Veleža Abdulah Ibraković, karijeru bi mogao od naredne sezone nastaviti u Turskoj.
Naime, kako saznaje SportSport.ba, jutros su u Bosnu i Hercegovinu stigli predstavnici dva, za sada nepoznata turska kluba, te su počeli pregovori sa Ibrakovićem oko njegovog mogućeg angažmana u Turskoj od naredne sezone.

Navodno, predstavnici turskih klubova žele uz Ibrakovića sa sobom put Male Azije povesti i dva, tri fudbalera iz Premijer fudbalske lige Bosne i Hercegovine.

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
Vasilić: Nisam ovo zaslužio !!

Nakon što je sezonama činio glavnu okosnicu Zvijezdine odbrane, bivši bh. reprezentativac Velibor Vasilić dobio je, kako sam kaže, slobodne papire i mogućnost da pronađe novi angažman.
Velibor Vasilić u Gradačac je stigao još prije pet sezona, a Zvijezdi je pomogao da se najprije plasira po prvi puta u povijesti kluba u Prvu ligu Federacije, a potom i u Premijer ligu Bosne i Hercegovine. Prošlu sezonu Zvijezda je okončala na 12. mjestu, a početkom ove klub iz Gradačca, očito, ima drugačije ambicije.

Slobodne papire dobili su golman Elvis Karić, Zoran Brković i Velibor Vasilić, sezonama standarni igrači gradačačkog kluba.

"Nažalost, istina je da više nisam član NK Zvijezde. Pomalo neshvatljivo, ali klub mi je dao slobodne papire i više ne računaju na mene. Zaista ne znam koji je glavni razlog ovakvoj odluci, ali moram priznati da sam jako razočaran, jer na kraju krajeva nisam zaslužio ovakav rastanak. Svi znaju da sam srcem igrao za crveno-bijeli dres i da sam uvijek davao svoj maksimum. Klubu i navijačima želim sve najbolje, da naredne godine naprave bolji plasman na tabeli nego prošle", kazao je Vasilić za SportSport.ba.

Vasilić se trenutno nalazi u Beogradu, gdje se planira odmoriti, a potom će krenuti u potragu za novim klubom.

"Prioritet mi je inozemstvo i imam nekoliko ponuda, pa ćemo vidjeti. Osim toga, tu su i dvije ponude klubova iz Premijer lige, no o svemu ćemo više saznati malo kasnije", dodaje Vasilić.

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
Bučan ostaje u Željezničaru

Fudbaler sarajevskog Željezničara Sead Bučan i naredne bi sezone trebao nositi dres aktuelnog prvaka Bosne i Hercegovine u fudbalu.

Naime, kako saznajemo iz izvora bliskih plavima sa Grbavice, Bučan će ovih
dana produžiti ugovor sa Željezničarom, te će ostati u ekipi koja će naredne sezone pokušati odbraniti naslov prvaka države.

Za ovog je fudbalera interesovanje pokazao novi član Hrvatske nogometne lige Split, ali je uprava Željezničara postigla usmeni dogovor sa Bučanom, pa će ovaj fudbaler i naredne sezone nositi dres sarajevskog kluba.

Bučan je u sezoni iza nas bio jedan od glavnih igrača Željezničara u pohodu na naslov prvaka Bosne i Hercegovine.

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
VARAŽDINCI ŽELE FEĐU DUDIĆA !!

Sportski direktor i trener Varteksa Samir Toplak izrazio je želju da u redove varaždinske momčadi dovede najboljeg strijelca Premijer fudbalske lige Bosne i Hercegovine.

Samir Toplak je u Varteksu sezonama na funkciji sportskog direktora, a od prošle sezone obnaša i dužnost šefa stručnog štaba.

Varteks je u prošloj sezoni završio na desetom mjestu, a apetiti pred početak nove sezone su porasli, pa Toplak već pravi listu kvalitetnih igrača koji će obući drse "krojača".

Najbolji strijelac Premijer lige BiH iz prošle sezone, Feđa Dudić, prvi je na listi želja. Tako je Toplak dao zeleno svjetlo Upravnom odboru za dovođenje napadača Travnika, koji je 16 puta tresao protivničke mreže u prošloj sezoni.

Dudić je već najavio odlazak sa Pirote, očito zasićen bh. šampionata, pa možda upravo Varaždin bude nova destinacija bivšeg napadača Sarajeva.

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
OLIMPIK NE RAČUNA NA RISTIĆA I VRANIĆA !!

FK Olimpik će, po običaju, i naredne sezone praviti rezove u igračkom kadru. Tako klub više neće računati na golmana Dragana Vranjića, te igrača sredine terena Mladena Ristića.

Dragan Vranić, bivši mladi reprezentativac Srbije, više nije potreban Olimpiku, pa je dobio zeleno svjetlo da napusti redove najmlađeg premijerligaša.

Pored njega, Olimpik od ovog ljeta ne računa ni na Mladena Ristića, igrača iz veznog reda. Očito Vukove šesto mjesto na tabeli iz protekle sezone nije zadovoljilo, pa ćemo i ovog ljetnog prelaznog roka sasvim sigurno očekivati promjene u momčadi sa Otoke.

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
Slomić se vraća u Budućnost?

Semir Slomić, ofanzivni veznjak tuzlanske Slobode od naredne sezone lako bi se mogao naći u timu u kojem je i napravio prve nogometne korake - Budućnosti iz Banovića.
Naime, Slomiću uskoro ističe ugovor sa tuzlanskim premijerligašem, no još nije siguran hoće li produžiti saradnju sa "crveno - crnim".

Ponuda iz Banovića već je stigla na njegovu adresu, tako da je Slomić u velikoj dilemi. "Kako sada stvari stoje bliži sam Budućnosti.", rekao je veznjak koji je u protekloj sezoni za Slobodu postigao samo jedan pogodak.

Kako saznajemo, na meti Banovićana je još jedan igrač Tuzlaka. Riječ je o napadaču Senadu Mujiću kome također uskoro ističe ugovor sa Slobodom.

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
BUĆAN I ŠIMIĆ POJAČALI SPLIT ?!

Prema pisanju hrvatskih medija Predrag Šimić i Sead Bućan, danas su potpisali ugovore sa novim hrvatskim prvologašem Splitom.

Prema pisanju hrvatskih medija Sead Bućan i Predrag Šimić u naredne dvije sezone nosit će dres novog hrvatskog prvoluigaša Splita.

Hrvatski mediji navode da je dvojac iz Željezničara danas postigao dogovor sa Splitom, a navodi se da je i najbolji strijelac Premijer lige Feđa Dudić na meti ovog kluba.

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
Napadač Travnika demantirao navode o probi: KAKVA PROBA, PRVI SAM TOPNIK PL !!
Najbolji strijelac Premijer lige Bosne i Hercegovine demantirao je navode izenesene danas u hrvatskim medijima po kojima će u narednim danima boraviti na probi u Hajduku.
"Prvi sam strijelac BiH lige sa 16 pogodaka i nema razloga da igdje idem na probu. Ja cijenim Hajduk, ali poštujem i sebe, zato ni o kakvoj probi nije bilo govora", rekao je za Jutarnji list Feđa Dudić i dodao:

"Sa svojim prijateljem Miljenkom Ševeljom, kod kojeg sam na godišnjem odmoru u Tučepima, bio sam na Poljudu, ali nije bilo riječi ni o kakvoj ponudi Hajduka niti o razgovoru glede angažmana. Bio je to ugodni razgovor, i ništa više. Ja imam ponudu Varteksa, s klubom iz Varaždina trebao bih do subote definirati status, a uz to postoji i interes RNK Split. Njihov bivši trener Bašić me kontaktirao, međutim, ne znam kakva je danas situacija. Hajduk dosad nije dao nikakvu ponudu, niti postoji konkretni interes."

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
Novi igrači Splita
BUČAN I ŠIMIĆ SPREMNI NA DOKAZIVANJE


Dojučerašnji dvojac Željezničara Sead Bučan i Predrag Šimić već na samom početku prelaznog roka pronašli su novu sredinu. Do jučerašnji Plavi u razgovoru za Sportske nisu krili zadovoljstvo što će u narednoj sezoni nositi dres Splita.

"Dolazak u Split je nešto novo za mene. U Bosni i Herecegovini sam osvoji dva naslova, sa Sarajevom i Željezničarom, tu imam fudbalsko ime, a sada ga želim stvoriti i u Hrvatskoj.", rekao je Bučan za Sportske novosti i dodao: "Na stolu sam imao još nekoliko ponuda, ali su ljudi iz Splita bili najkorektniji i najkonkretniji. Prezadovoljan sam sa onim što su mi ponudili."

Predrag Šimić je već nastupao u HNL-u. Četiri godine nosio je dres Zagreba, a šest mjeseci bio je u Hajduku, ali se nije uspio nametnuti.

"Vjerujem da smo u stanju pomoći Splitu. Bučan i ja smo polivalentni igrači, s tim da je on više okrenut prema napadu, dok se ja najbolje snalazim na bočnim pozicijama. Imam veliku želju da se dokažem zahtjevnoj splitskoj publici, već dvije godine s pažnjim pratim ovaj Splitov projekat i drago mi je što sam i ja sada dio njega.", rekao je Predrag Šimić

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
Brčaci potvrdili visoke ambicije
MILKO ĐUROVSKI NOVI TRENER JEDINSTVA


Legendarni makedonski fudbaler i trener preuzeo je klupu Jedinstva iz Brčkog.
Brčansko Jedinstvo ekipa je koja nastupa u 2. ligi RS, ali ima velike ambicije da se tokom naredne dvije-tri sezone domogne Premijer lige, a sam dolazak Đurovskog na mjesto šefa stručnog štaba je potvrda ovih planova.

Četrdesetsedmogodišnji Đurovski ime je izgradio u beogradskoj Crvenoj zvezdi, a onda prešao u redove velikog rivala, Partizana. Od tada, navijači Zvezde označili su ga izdajicom, dok su ga Grobari uvažavali, ali mu nikada nisu zaoravili odakle je stigao. Sredinom osamdesetih godina nastupao je za reprezentaciju Jugoslavije, a na zalasku igračke karijere i za reprezentaciju Makedonije.

Trenersku karijeru počeo je u Sloveniji gdje je vodio Naftu, a onda i Maribor, da bi se 2008. godine vratio u Vardar. Tokom prošle sezone sa klupe je vodio ekipu makednoskog drugoligaša, FK Belasicu.

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
Bivši golman Veleža pronašao novi klub
HADŽIĐULBIĆ SVE DOGOVORIO SA ZVIJEZDOM


Bivši golman mostarskog Veleža Emir Hadžiđulbić od naredne sezone branit će na golu gradačačke Zvijezde.

Iskusni golman Emri Hadžiđulbić je krajem sezone kao slobodan igrač napustio Velež, a njegova nova destinacija će biti Zvijezda iz Gradačca.

"Sa Zvijezdom sam dogovorio dvogodišnju saradnju i mogu vam reći da sam jako sretan što ću svoju karijeru nastaviti u Gradačcu. Čuo sam da se radi o jednoj velikoj sportskoj sredini, a osim toga Zvijezda je kroz dvije sezone postala brend bh. fudbala", kazao je Hadžiđulbić za SportSport.ba, te dodaje.

"Zvijezda naredne sezone ima visoke ciljeve, pa ću dati sve od sebe da opravdam očekivanja. Nije bilo teško dogovoriti transfer, jer sam ja bio slobodan, a i Zvijezda je ostala bez golmana. Osim toga, ja sam Dobojlija i sada sam puno bliže svojoj porodici i kući".

Hadžiđulbić je proveo dvije dobre sezone u Mostaru, gdje je sa dosta uspjeha nosio dres FK Veleža.

"Želio bih se zahvaliti svima u Mostaru, od navijača Red Armyja, prijatelja kluba, igrača, do ljudi u Upravi Veleža. Imao sam dobar odnos sa svima i Veležu želim sve najbolje u narednim sezonama Premijer lige BiH".

Sponsored content


Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh  Poruka [Stranica 1/3]

Idi na stranicu : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu

 
  •  

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Latest discussions