Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down  Poruka [Stranica 3/3]

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
Dogovoren transfer u Borac
AVDUKIĆ: OSTALE SU SAMO FORMALNOSTI


Jedan od ponajboljih golmana Premijer fudbalske lige Bosne i Hercegovine Asmir Avdukić karijeru će nastaviti u banjalučkom Borcu.
Bivši golman prijedorskog Rudara Asmir Avdukić pred potpisom je za Borac iz Banja Luke, no istakao je kako je sve već dogovoreno.

"Dogovorili smo saradnju na jednu godinu uz mogućnost produženja na dodatnu godinu. Ugovor još nije potpisan, ali ostale su formalnsoti. Uglavom, sve je dogovreno", rekao je Avdukić za SportSport.ba, te dodao.

"Mislim da je ovo jedan veliki korak u mojoj karijeri jer Borac je jedan od najvećih bh. klubova i nadam se da ću doprinijeti dobrim rezultatama Banjalučana, kako u domaćim tako i u evropskim utakmicama. Sutra se priključujem ekipi Borca na pripremama i radujem se sastanku sa novim suigračima".

Evropsku avanturu Borac počinje u drugom pretkolu Evropske lige i to sa švicarskim drugoligašem Laussaneom.

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
Napadač Tuzlaka na raskrsnici
SMAJLOVIĆ: SLOBODA ILI SARAJEVO


Bivšem napadaču gradačačke Zvijezde Damiru Smajloviću istekao je ugovor sa Slobodom. I dok ga Tuzlaci žele zadržati u svojim redovima, ovaj brzonogi napadač ima ponudu i FK Sarajeva, pa se nalazi na raskrsnici.

Smajlović je prošlog ljeta u Slobodu stigao iz Zvijezde, a u proteklom dijelu prvenstva bio je najbolji strijelac "crveno-crnih". Trenutno je slobodan igrač, te vaga ponude Slobode i Sarajeva.

"Imao sam pregovor sa Slobodom, a također sam kontaktiran od ljudi iz Sarajeva. Sarajevo prema informacijama koje ja imam pravi šampionsku ekipu i dolazak na Koševo bio bi veliki izazov za mene", kazao je Smajlović za SportSport.ba, te dodaje:

"Međutim još ništa nisam odlučio, a konačnu odluku gdje ću nastaviti karijeru donijet ću sutra. Pored Slobode i Sarajeva imam još nekih ponuda iz Premijer lige. No, svoju karijeru sasvim sigurno nastavljam u jednom od ova dva kluba."

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
Potpisan ugovor na dvije godine
IBRAKOVIĆ NOVI TRENER ČELIKA


Bivši strateg mostarskog Veleža, Abdulah Ibraković, u naredne će dvije sezone sjediti na klupi zeničkog Čelika.

Dogovor je postignut danas i to u kratkom vremenu, pa će Abdulah Ibraković kroz naredne dvije sezone pokušati vratiti Čelik na staze stare slave.

"Sve smo dogovorili sa Abdulahom Ibrakovićem i mislim da smo njegovim imenovanjem za novog šefa stručnog štaba napravili najbolji potez", rekao je sportski direktor Čelika Nermin Šabić, te dodao:

"Ugovor će biti potpisan na dvije godine. U prvoj godini je stil stabilizacija kluba, a ukoliko se ukaže šansa za nešto više, sigurno da ćemo je iskoristiti. U drugoj godini, ukoliko sve bude kako očekujemo, idemo na titulu".

"Sada kada imamo novog trenera krenut ćemo i u realizaciju igračke križaljke. Prvi dio priprema obavit ćemo u Fojnici", zaključio je Šabić.

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
Predstavljena pojačanja Banjalučana
AVDUKIĆ, MUMINOVIĆ I MIKIĆ U BORCU


Danas su u prostorijama Borca predstavljena tri nova pojačanja. Tako su ugovore sa Banjalučanima potpisali Borisav Mikić, Milan Mimunović, te Asmir Avdukić.

Ekipa Borca polako ali sigurno popunjava sva mjesta u igračkom kadru nastala odlaskom nekoliko standarnih igrača iz prošle sezone. Tako je danas u prostorijama Gradskog stadiona održana prezentacija tri nova igrača.
Riječ je o golmanu Asmiru Avdukiću koji je stigao iz prijedorskog Rudara, Borisavu Mikiću koji je ranije nastupao za Laktaše, te bivšem igrači FK Sarajeva Milanu Muminoviću.

Avdukić je potpisao na dvije godine, a Mikić i Avdukić na jednu godinu.

"Danas u 14:30 održana je prezentacija na kojoj smo predstavili naša tri nova pojačanja. Riječ je o Asmiru Avdukiću, Borisavu Mikuću te Milanu Muminoviću. Smatram da će svi pomenuti igrati važnu ulogu za Borac i svakako nam je zadovoljstvo imati ih u svojim redovima", kazao je direktor Borca Darko Ljubojević za SportSport.ba.

Ovim pojačanjima zadovoljan je i šef stručnog štaba Zoran Marić, ističući kako će u Banja Luku doći još novih igrača.

"Ja sam Upravnom odboru predložio te igrače i evo danas smo ih službeno i predstavili. Sigurno da će sva trojica biti velika pojačanja, ali moram istaći kako nismo završili sa tržištem. Dovest ćemo još nekoliko kvalitetnih igrača", kazao nam je Marić.

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
Drugo pojačanje u Gradačcu
I KNEŽEVIĆ ZA HADŽIĐULBIĆEM U ZVIJEZDU


Milan Knežević je jedan u nizu igrača koji su napustili redove mostarskog Veleža, a karijeru će nastaviti u Zvijezdi iz Gradačca.
Milan Knežević je danas dogovorio saradnju sa gradačačkom Zvijezdom, a ugovorom za klub sa Banja Ilidže vezan je naredne dvije godine. Već sutra bi se trebao priključiti treningu popularnih Zmajeva koje sa klupe vodi trener Zoran Ćurguz.

U Zvijezdi su Kneževića doveli kao pojačanje na poziciji desnog beka, gdje su ostali deficitarni odlaskom Zorana Brkovića.

"Zadovoljan sam transferom u Zvijezdu. Svakako se radujem novim izazovima i nadam se da ćemo naredne godine biti u samom vrhu Premijer lige", kazao je Knežević.

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
Napokon u inostranstvu
PRODANOVIĆ ODLAZI U AZERBEJDŽAN


Nekadašnji igrač gradačačke Zvijezde, Slobode, Zrinjskog i Slavije, Ilija Prodanović, 1. jula otputovat će u Azerbejdžan gdje će potpisati ugovor sa tamošnjim prvologašem Mughanom.
Tako će narednu sezonu nastupati za azerbejdžanskog prvoligaša Mughan Salyan sa kojim je dogovorio jednogodišnju saradnju. Prodanović u Mughan odlazi na poziv bh. stručnjaka Almira Hurtića koji veoma uspješno vodi ovu ekipu.

Važno je napomenuti da će Prodanović biti četvrti bh. fudbaler u Mughanu s obzirom da u njihovim redovima od ranije nastupaju Ekrem Hodžić, Amer Jugo i Miloš Zečević.

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
Plemići slažu momčad
RIZVANOVIĆ DVIJE GODINE U ZRINJSKOM


Mirza Rizvanović, sada već bivši fudbaler premijerligaša sa Koševa, potpisao je ugovor sa mostarskim Zrinjskim.
Rizvanović i popularni Plemići dogovorili su dvogodišnju saradnju.

Nekadašnji igrač Sarajeva trebao bi večeras debitovati za svoju novu momčad u prijateljskom susretu Širokog Brijega i Zrinjskog.

muhovic

muhovic
Generalni sekretar
Generalni sekretar
Predstavljeno pojačanje iz Crne Gore
GUTIĆ I SLUŽBENO IGRAČ SARAJEVA


Na danas održanoj press konferenciji za novinare predstavljeno je novo pojačanje Sarajeva. Riječ je o Hilmi Gutiću, crnogorskom stoperu koji je ranije nastupao za Zetu.

Gutić je danas predstavljen kao novo pojačanje bordo momčadi, koja je sa nekoliko sjajnih transfera najavila svoje ambicije u narednoj sezoni.

"Drago mi je što sam došao u klub svijetle tradicije. Nadam se da ću ispuniti očekivanja. Očekujem osvajanje titule i, u najmanju ruku, izlazak na evropsku scenu", kazao je Gutić prisutnim novinarima, istaknuvši želju da zaigra u velikom gradskom derbiju.

"Prošle godine sam gledao derbi Sarajevo - Željezničar" i bio sam oduševljen atmosferom. Jedva čekam da vidim kako je biti dio gradskog derbija".

Navodno će na Koševo do 31. jula i početka prvenstva stići još dva pojačanja iz Crne Gore.

Sponsored content


Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh  Poruka [Stranica 3/3]

Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3

Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu

 
  •  

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Latest discussions